ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

Küresel enflasyon oranlarının artması nedeniyle merkez bankaları faiz artırımlarına devam ederken altın fiyatları faiz karşısında baskı altında kalmaya devam ediyor. Ons altın fiyatları 2 ayın en düşük seviyelerinde işlem görürken gram altın da 1000 liranın altına geriledi.

ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

FED faiz kararının ardından altın fiyatlarında hareketlilik gözlemlenmeye başlandı. Haftaya yükselişle başlayan altın fiyatları salı günü ABD enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından düşüşe geçti.

Ons altın fiyatları 2 ayın en düşük seviyelerine kadar düşerken, Altının gram fiyatı, 973 lira ile yaklaşık 2 ayın en düşük seviyesine indi.

Gram altın fiyatlarında bugün düşüş hız kazandı. Ons altındaki düşüşe paralel olarak gram altın fiyatları da sert düştü. Gram altın güne 978 liradan başladı. Gün içinde en düşük 975,4 lira, en yüksek de 979,7 lira seviyesi görüldü. Şu sıralar 973,10 lira seviyesinde fiyatlanıyor. Böylece gram altın 22 Temmuz'dan bu yana en gördüğü en düşük seviyeye gerilemiş oldu.

Çeyrek altın fiyatları ise 1.613,00 lira alış ve 1.632,00 lira satış fiyatı üzerinden işlem görüyor. Cumhuriyet altını da 6.530 liradan satılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER