BOLU'DA ORTALAMA SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNDE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, Türkiye'de mayıs ayı ortalama sıcaklığı ise 19,3 dereceye yükselirken Bolu’da geçtiğimiz mayıs ayında ortalama sıcaklık mevsim normallerinde seyretti.

BOLU'DA ORTALAMA SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNDE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, Türkiye'de uzun yıllar mayıs ayı ortalama sıcaklığı 16,7 derece olarak kaydedildi. Bu yıl mayıs ayı ortalama sıcaklığı ise 19,3 dereceye yükseldi. Bolu’da ise geçtiğimiz mayıs ayında ortalama sıcaklık mevsim normallerinde seyretti.

MAYIS AYINDA 17,2 DERECE OLDU
Ülke genelinde hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyrederken gök gürültülü sağanak yağışlar da devam ediyor. Karadeniz Bölgesi'nde ortalama sıcaklıklar Ordu, Rize, Hopa, Bolu, Karabük, Ünye, Boyabat, Nallıhan çevrelerinde mevsim normalleri civarında, bölgenin diğer kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde ölçüldü. Bölgenin mayıs ayı uzun yıllar ortalama sıcaklığı 15,2 derece iken, geçen ay 17,2 derece oldu. Bölgede en düşük sıcaklık sıfırın altında 1,9 dereceyle Bayburt'ta, en yüksek sıcaklık ise 37,9 dereceyle Amasya'da yaşandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER