ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNİSYENİ AHMET YAKUT: HAZİRAN AYINDA 5 VE ÜZERİ BİR DEPREM YAŞANABİLİR!

Elektrik-Elektronik Teknisyeni Ahmet Yakut, olması öngörülen depremler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yakut, "15 Haziran ve sonrasına dikkat etmemiz gerektiğini söylemiştim. Önemli bir süredeyiz. Hissedilir bir deprem yakın zamanda olabilir. Ülkemiz Haziran ayında 5 ya da üzeri bir deprem yaşayabilir" diye konuştu.

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNİSYENİ AHMET YAKUT: HAZİRAN AYINDA 5 VE ÜZERİ BİR DEPREM YAŞANABİLİR!

Elektrik-Elektronik Teknisyeni Ahmet Yakut, olması öngörülen depremler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yakut, ‘Dünya genelinde çok sayıda istasyon var. Bu istasyonlardan biri de Bolu Mudurnu'da bulunan istasyondur. Bu istasyonda 14 Haziran günü sağlam bir pik oldu. Yani bu, olası bir depremin yavaş yavaş yaklaştığını göstermektedir” dedi.

KAF ÜZERİNDE 4.5 ŞİDDETİNDE BİR DEPREM OLACAK
Kuzey Anadolu fay hattı üzerinde özellikle batı bölgesinde 4.5 büyüklüğünde bir hareket olacağını belirten Araştırmacı Yakut,“Ya Kuzey Anadolu fay üstünde özellikle batı bölgesinde 4.5 büyüklüğünde bir hareket olacak. Ya da büyük ihtimalle Akdeniz açıklarında 6 veya üzeri bir deprem olabilir. 15 Haziran ve sonrasına dikkat etmemiz gerektiğini söylemiştim. Önemli bir süredeyiz. Hissedilir bir deprem yakın zamanda olabilir. Ülkemiz Haziran ayında 5 ya da üzeri bir deprem yaşayabilir" diye konuştu.

“UZUN ZAMANDIR MARMARA DENİZİ’Nİ İZLİYORUZ”
Faylar üzerindeki ani elektro manyetizma değişimlerini takip ettiğini vurgulayan Yakut, “Elektrik-elektronik teknisyeni olduğum için yerdeki değişimlerle ilgileniyorum. Yani faylar üzerindeki ani elektro manyetizma değişimlerini bir nebze de olsa yakalamak adına uğraşıyorum. Bugün Marmara Denizi etrafında konuşlandırılan sismogramlarda da bu böyle. Uzun zamandır Marmara Denizi'ni izliyoruz ama olası bir Marmara depremine karşı bunlar bize gelecekte olabilecek bütün depremlerin ön parametrelerini vermektedir. Bu cihazı, insanları bilgilendirmek adına kullanıyorum" ifadelerini kullandı

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2022, 00:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER