EMEKLİLERE ‘REFAH PAYI’ VERİLECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 7 bin 500 TL üzerinden maaş alan emeklilere refah payı verileceğini açıkladı. Asgari ücrete ara zamma ilişkin de konuşan Bilgin, "8 bin 500 liranın reel etkisini temmuzda değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum" dedi.

EMEKLİLERE ‘REFAH PAYI’ VERİLECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilerle ilgili temmuzda yeni bir düzenleme yapacaklarını belirterek, "Refah payını bu defa 7 bin 500 liranın üzerinde olanların da maaşlarını farklılaştıracak şekilde düzenliyoruz. 7 bin 500 TL üzerinden maaş alan emeklilere refah payı verilecek" dedi.

7 bin 500 liranın üzerinde maaş alan emeklilere, en düşük emekli maaşı alanlar ile aradaki makasın kapanmaması için refah payı verileceğini aktaran Bilgin, düzenleme için temmuz ayına işaret etti.

ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPILACAK MI?

Asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin de değerlendirmede bulunan Bilgin, durumun temmuz ayında değerlendirileceğini belirtti. Bilgin, "Asgari ücretin diğer ücretleri düzenleyici etkisi var. Temmuzda bunu değerlendireceğiz. Şu anda rakam vermeyi düşünmüyorum. Asgari ücret yılda 1 kez düzenliyor. Ama enflasyondan ötürü 6 ayda bir düzenledik. 8 bin 500 liranın reel etkisini temmuzda değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER