GÜNÜBİRLİK EV KİRALAYANLAR DİKKAT!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan yönetmelikle, günübirlik kiralan evlerde konaklayanlara kimlik bildirimi ve bu evlerde "her an ulaşılabilecek" mahiyette sorumlu işletici bulundurma zorunluluğu getirildi.

GÜNÜBİRLİK EV KİRALAYANLAR DİKKAT!

Günübirlik kiralan evlerde konaklayanlara kimlik bildirim ve bu evlerde "her an ulaşılabilecek" mahiyette sorumlu işletici bulundurma zorunluluğu getirildi.

İçişleri Bakanlığının "Kimlik Bildirme Kanununun Uygulanması ile İlgili Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Düzenlemeye göre, özel veya resmi her türlü konaklama tesisleri ve işletmeler tüm kayıtlarını bilgisayarda günü gününe tutmak, genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanarak mevcut bilgi, belge ve kayıtları genel kolluk kuvvetlerine anlık olarak bildirmek zorunda olacaklar.

HER AN ULAŞILABİLECEK SORUMLU İŞLETİCİ OLACAK
Bu veriler üzerinden yapılan tüm işlemler kayıt altına alınacak ve 5 yıl süreyle muhafaza edilecek. Günübirlik kiralanan evlerde "her an ulaşılabilecek" mahiyette sorumlu işletici bulunacak

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 21:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER