METEOROLOJİ'DEN BOLU İÇİN SARI KOD UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bolu dahil 33 il için sarı kod uyarısında bulundu.

METEOROLOJİ'DEN BOLU İÇİN SARI KOD UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), son değerlendirmelerini paylaştı. Yapılan değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi olduğu belirtildi.

Ülke genelinde buzlanma ve don ile birlikte kuzey ve iç kesimlerde pus, yer yer sis görülmesi beklendiğini kaydeden MGM, Bolu dahil 33 il için sarı kod uyarısında bulundu. Batı Karadeniz'de havanın parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevreleri ile Kastamonu'nun batı ilçelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor.

SARI KOD VERİLEN İLLER
Meteoroloji birçok il için sarı kodlu uyarıda bulundu. Sarı kodlu uyarının bulunduğu iller şöyle; Ağrı, Artvin, Bitlis, Çorum, Erzincan, Giresun, Kars, Malatya, Ordu, Samsun, Sinop, Tokat, Tunceli, Zonguldak, Şırnak, Ardahan Düzce, Amasya, Bingöl, Bolu, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Kastamonu, Muş, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Van, Bayburt, Bartın Karabük.

SARI KOD NEDİR
Sarı, havada "potansiyel tehlike durumu"na işaret ediyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2022, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER