PAZAR YERİ İNŞAATI ÇÖKTÜ:YETKİN'DEN 'ÇÖKME' AÇIKLAMASI

Bolu Belediyesi tarafından Kılıçarslan Mahallesi’nde yaptırılan yöresel ürün pazarı inşaatı, çöktü. İnşaat hakkında açıklamalarda bulunan yüklenici firma sahibi Nadir Gürkan Yetkin, "Kalıp hatası deniliyor ama diğer yerler olduğu gibi duruyor. Neden kaynaklı? Ciddi bir konsol var ve bizi inanılmaz derecede zorluyor" dedi.

PAZAR YERİ İNŞAATI ÇÖKTÜ:YETKİN'DEN 'ÇÖKME' AÇIKLAMASI

Bolu Belediyesi tarafından yaptırılan yöresel ürünler pazarı inşaatı Cuma günü öğle saatlerinde çöktü.Binayı yapan yüklenici firmanın sahibi Nadir Gürkan Yetkin’de çöken binaya gelerek incelemelerde bulundu.

Çöken inşaatta kimsenin yara almadığını vurgulayan Yetkin, “İnşaat devam ettiği sırada ikinci kısmına geçmiştik. İki farklı kotta döşeme var. Birinci döşemeyi ramazan ayından önce dökmüştük. Ters kirişlerin betonunu atıp emniyete almak istiyorduk. Tam birleşim noktalarındaki döşeme normal kolondan sıyrılıp olduğu gibi aşağıya indi. Kalıp hatası deniliyor ama diğer yerler olduğu gibi duruyor" dedi.

Çökme nedeni hakkında henüz kesin bir bilgi olmadığını kaydeden Yetkin, "Neden kaynaklı? Ciddi bir konsol var ve bizi inanılmaz derecede zorlanıyor. Hasarın ipuçları bu doğrular nitelikte. Bizim sevindiğimiz tek nokta hiç kimse yaralanmadı. Sadece maddi zarar var. Yıkılan bölgeyi temizledikten sonra projeye nasıl devam edeceğimize karar vereceğiz. Bu hatanın tespiti için bilirkişi talep edeceğiz. Durum ortada, daha beton bile atamamıştık" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER