12 KASIM’DA YAPILACAK TATBİKATIN DETAYLARI BELLİ OLDU

AFAD, 12 Kasım Depreminin yıldönümünde saat 18.57'de Türkiye genelinde yapılacak tatbikatın detaylarını açıkladı.

Fotoğraf: ARŞİV
12 KASIM’DA YAPILACAK TATBİKATIN DETAYLARI BELLİ OLDU

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD), 12 Kasım 1999 yılında Düzce’de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin 23’üncü yıl dönümü nedeniyle ülke genelinde eş zamanlı tatbikat gerçekleştireceği tatbikatın detayları belli oldu.

Tatbikat, 12 Kasım 2022 Cumartesi günü depremin meydana geldiği saat olan 18:57’de, ‘Çök- Kapan-Tutun’ hareketinin uygulanmasıyla yapılacak.

TATBİKAT ÖNCESİNDE BİLGİLENDİRME YAPILACAK

TRT ve altyapısı uygun olan bazı TV kanallarında banner olarak tatbikat bilgilendirme mesajı yayımlanacak.

TRT Kocaeli, Bolu, Düzce ve Ankara radyo yayınları pilot uygulama olarak kesilerek, tatbikata ait bilgilendirme mesajı yayımlanacak.

Belediyelerin anons sistemleri ve merkezi ezan sistemine bağlı camilerden sesli bildirim yapılacak.

Tatbikata, öğrenci yurtları, kamu kurum ve kuruluşlarının lojmanları ile tatbikat saatinde faaliyetine devam eden özel eğitim kurumları, ticaret ve sanayi odalarına bağlı sanayi kuruluşları, özel tesis ve işletmeler bilgilendirilerek, üretimi aksatmayacak şekilde, tatbikata katılması teşvik edilecek.

İl ve ilçelerde tüm okul yöneticileri ve öğretmenler tatbikat hakkında bilgilendirilecek ve öğretmenler, 'Çök-Kapan-Tutun' hareketini öğrencilere anlatarak tatbikat saatinde tüm öğrencilerin aileleriyle birlikte evlerinde tatbikata katılmalarını teşvik edecek.

Ayrıca il ve ilçelerde mahalle, köy, apartman ve sitelerde ilgili yöneticiler ile görüşülerek yurttaşların tatbikata katılımları sağlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER