6 BÜYÜKLÜĞÜNDE KORKUTAN DEPREM

Saat 04.08’de merkez üssü Düzce olan ve Bolu’da da şiddetli şekilde hissedilen bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü 6 olarak açıklandı.

6 BÜYÜKLÜĞÜNDE KORKUTAN DEPREM

Türkiye sabaha karşı Düzce ve Bolu başta olmak üzere birçok kentten hissedilen bir depremle sarsıldı.

Kandilli Rasathanesi’nin açıklamasına göre merkez üssü Düzce olan depremin büyüklüğü 6. Deprem saat 04.08’de gerçekleşti. Gölyaka ilçesindeki depremin 10,6 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Yurttaşların tedbir amaçlı sokaklara çıktığı depremde, şu ana dek depremin merkez üssü Düzce’de bir kişi panik nedeniyle kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Yetkililer depremin hissedildiği diğer kentlerde herhangi bir can kaybı bilgisinin bulunmadığını belirtti.

100’ YAKIN ARTÇI SARSINTI YAŞANDI

Depremin ardından 100’e yakın artçı deprem yaşandı.

Kandilli'nin verilerine göre saat 06.50’de merkez üssü Gölyaka olan güçlü bir sarsıntı daha meydana geldi. Deprem yerin 5,4 kilometre altında 4,2 büyüklüğünde kayda geçti.

BOLU VALİSİ KILIÇ: 20 KİŞİ YARALANDI

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Düzce merkezli depremin ardından Bolu’da 20 kişinin yaralandığını bildirdi.

Deprem sonrasında İzzet Baysal Caddesi’nde toplanan vatandaşlara “geçmiş olsun” dileklerini ileten Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Vatandaşlarımızın bazıları dışarıya çıkmış. Çok şükür herhangi bir can kaybı yok. Bir kişi 3’üncü kattan atlama neticesinde yaralandı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyor, hayati tehlikesi yok. Onun dışında ufak tefek panikle beraber 20 vatandaşımız yaralandı” diye konuştu.

Kılıç, bazı binalarda ufak tefek çatlakların olduğunu belirterek, “Daha çok sıva düşmesi. O tür bilgiler geldi. Çok ciddi değil. Tarama çalışmaları devam ediyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER