'ADALETİN' TERAZİSİ YİNE ŞAŞTI:İHSAN AĞCAN AİBÜ'YE ATANDI!

Bolu'da AKP’li Alaaddin Yılmaz döneminde belediye başkan yardımcısı olarak görev yapan ve Etimesgut Belediyesi’nde ihaleye fesat karıştırma suçundan tutuklanan İhsan Ağcan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne Genel Sekreter olarak atandı.

'ADALETİN' TERAZİSİ YİNE ŞAŞTI:İHSAN AĞCAN AİBÜ'YE ATANDI!

AKP’li Alaaddin Yılmaz döneminde Bolu Belediyesi’nde yaklaşık 10 yıl süreyle başkan yardımcılığı görevinde bulunan İhsan Ağcan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne genel sekreter olarak atandı.

2019 yerel seçimlerinde AKP'den Nizip Belediye Başkalığı aday adayı olan Ağcan, seçimlerin ardından Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. Ağcan’ın önümüzdeki günlerde Bolu’ya gelerek görevine başlayacağı öğrenildi.

İHSAN AĞCAN’IN SİCİLİ!
Etimesgut Belediyesi'nde gerçekleştirdiği ihalelere fesat karıştırıldığı ve rüşvet alındığı iddiasıyla Etimesgut eski belediye başkanı Serhat Kemal Yılmaz ve İhsan Ağcan gözaltına alınmıştı.

Salih Mirzabeyoğlu olarak bilinen İBDA-C lideri Salih İzzet Erdiş, Bolu F Tipi Cezaevi'nden tahliye edildikten sonra dönemin Bolu Belediye başkan yardımcısı İhsan Ağcan'ın makam aracı ile birlikte İstanbul'a gittikleri ortaya çıkmıştı.

İhsan Ağcan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı sırada Türkiye Cumhuriyeti 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hakkında sosyal medya hesabından, “Türbanlılar Arabistan’a gitsin” sülü. Sende ila cehenneme zümera. Evet, Demirel, şimdi yüce divana…” ve “Türbanlılar Arabistan’a gitsin” S.D., sende ila cehenneme zümera, Ecevit ve Evren’in yanına” açıklamalarında bulunmuştu.

31 Mart seçimi sonrası CHP’ye geçen Bolu Belediyesi’nin eski AKP’li Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ve 3 kişinin usulsüz olarak, 23 kişinin ise yasal sınırın üzerinde sosyal yardım tazminatı aldığı açıklanmıştı. Rapora, sosyal denge tazminatı almaması gereken 4 kişi dışında ise 23 kişiye de belirlenen tutarının üst limitinin de üstünde ödeme yapıldığı yansıdı. Ödenmesi gereken tutarların üstünde ödeme alan eski belediye başkan yardımcısı İhsan Ağcan’a 51 bin 755 lira ödenmesi gerekirken 136 bin 810 TL ödendiği belirtilmişti.İHSAN AĞCAN KİMDİR?
1966 yılında Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’in Nizip ilçesinde tamamlayan Ağcan, 1989 yılında Van 100 Yıl Üniversitesinden Ön Lisans ve 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olarak Yüksek Öğrenimini tamamladı. İş hayatına 1989 yılında genç ve idealist bir eğitimci olarak Bingöl- Genç Yatılı Bölge Okulunda öğretmen olarak başladı.

1992 ve 1999 yılları arasında Gaziantep Atatürk İlköğretim Okuluna Müdür yardımcısı olarak atandı. Eşref-i Mahlukat olan insanoğluna hizmet etmek için, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile 1999 yılında belediyeciliğe adım attı. Belediyecilik alanında ilk görev yeri 1999-2004 yılları arasında Gaziantep Şehitkamil Belediyesinde Özel Kalem Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı yaptı. 2004- 2009 tarihleri arasında Etimesgut Belediyesinde başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 1996-1999 yılları arasında, Gaziantep Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen Kurucu Başkanlığı, 1992-1996 yılları arasında Gaziantep Öğretmenler Vakfı Başkanlığı, 1993-1996 yıllarında Gökkuşağı Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği, 1990-1992 yıllarında Genç İlçesi Kurucu Öğretmenler Vakfı Başkanlığı gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulundu.

Sosyal faaliyetlerin yanı sıra, mesleki anlamda da çeşitli seminerler ve teknik incelemelerde bulundu. Bunlardan bazıları; 2005 yılında TODAİE de (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) Stratejik Planlama teknikleri ve uygulamaları seminerleri, 2006 yılında Ankara İli Stratejik Planı çalışma heyetinde bulundu ve Takdir Belgesi aldı. Etimesgut Belediye Başkanlığı tarafından 2005, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında maaşla ödüllendirme ve takdirname aldı. 2003 yılında Suriye Halep, Şam, Rakka, Telabyat kentlerinde belediyecilikle ilgili teknik inceleme çalışmalarında bulundu. Almanya (Frankfurt, Münih, Köln, Düren, Acheen), Hollanda (Amsterdam),Belçika (Brüksel), Fransa (Paris) kentlerinde belediyecilikle ilgili teknik inceleme çalışmaları (2006) mevcuttur.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 02:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER