AFAD'DAN BOLU İÇİN UYARI

Meteoroloji ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD), Bolu'nun iç kesimleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

AFAD'DAN BOLU İÇİN UYARI

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), aralarında Bolu'nun da bulunduğu 21 il için 'kuvvetli yağış' uyarısı yaptı. Uyarıda, "Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" denildi.

AFAD'dan yapılan açıklamada "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, Pazar günü ilk saatlerden itibaren, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale'nin doğusu ile zamanla Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ile Kastamonu, Sinop ve Bartın'ın iç kesimleri; Ankara, Eskişehir ve Çankırı; Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri ile Çorum'un batısında kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" ifadeleri kaydedildi.

AFAD: ACİL DURUMLARDA 112 ARANMALIDIR
Ayrıca AFAD'dan cep telefonlarına SMS gelen uyarıda "İlinizde yarından itibaren şiddetli yağış beklendiğinden, dere yatakları ve riskli alanlardan uzak durulmalı, acil durumlarda 112 aranmalıdır" denildi

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2022, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER