AİBÜ'DE YENİ BİR TORPİL İDDİASI DAHA!

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ),kişiye özel kadrolara hız kesmeden devam ediyor. İddiaya göre Bolu İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanesinde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sağlık Sen Bolu Şube Başkanının baldızının kişiye özel ilanla kadroya alındı.

AİBÜ'DE YENİ BİR TORPİL İDDİASI DAHA!

Cemaat ve tarikatlara kapılarını açan Abant İzzet Baysal Üniversitesi yeni bir 'torpil' iddiası ile gündemde. 

https://www.saglikpersonelihaber.net/ isimli sitede yer alan haberde YÖK tarafından kişiye özel kadro ilanlarının iptal edilebileceği uyarısı yapılmasına rağmen, bu ilanlar ile işe alımların hız kesmeden devam ettiği öne sürüldü. Son örnek ise Sağlık Sen Bolu Şube Başkanının Baldızının yerleştiği kadro için olduğu öne sürüldü. 9 Ocak 2022'de gündeme getirdiğimiz "Sağlık Yöneticisine Torpilli Alım İddiası: Adrese Teslim Hemşire Öğretim Görevlisi İlanı!" başlıklı haber ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden Adrese Teslim Akademisyen İlanı verildiği haberleştirildi.

Birçok bölüme öğretim görevlisi alınacağı belirtilen ilanda Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ilanında adrese teslim atama şartı oluşturulduğu öne sürülüyor. "Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak. Tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans sonrası sağlık kurumlarında en az 5 yıl yöneticilik yapmış olmak"  şartı ile kişiye özel işe alım şartı getirildiği ve Bolu'da bu şarta uygun tek kişinin de Üniversite de kadroya alındığı belirtiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER