AİBÜ REKTÖRLÜĞÜNDEN TEPKİ ÇEKEN 2 KARAR!

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü, pandemi döneminde uzaktan eğitim derslerini yurt dışından verdiği gerekçesi ile Psikoloji bölümü akademisyenlerinden Doç. Dr. Meral Gezici Yalçın’ı görevine son verdi. Ayrıca KHK ile ihraç edilen Orhan Kaya hakkında “terör örgütü suçu kapsamında“ doktorasının iptal edilmesi için soruşturma başlattı.

AİBÜ REKTÖRLÜĞÜNDEN TEPKİ ÇEKEN 2 KARAR!

Haber:Ahin ASLAN

AİBÜ Rektörlüğü, Psikoloji bölümünden iki akademisyenin görevine son vermek amacıyla harekete geçti.

Rektörlük tarafından, Psikoloji bölümünden Sosyal psikoloji alanında uzman Doç. Dr. Meral Gezici Yalçın’ın görevine “pandemi döneminde uzaktan eğitim derslerini yurt dışından vermesi” gerekçesi ile son verildiği öne sürüldü.

Rektörlük ayrıca, psikoloji bölümünde görev yapan ve OHAL döneminde hak ihlalleriyle ilgili olarak hazırlanan “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildiriyi imzalayan KHK ile ihraç edilen akademisyenlerden biri olan Orhan Kaya’yı akademiden uzaklaştırmak amacıyla yeni bir soruşturma başlattı.

Doktorası devam ederken hakkında “örgüt kurmak, örgüte üye olmak ve örgüt adına faaliyette bulunmak” iddiası ile “terör örgütü suçu kapsamında” disiplin soruşturması başlatıldığını Orhan Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

 “Bolu AİBÜ beni akademiden ihrac etti. Şimdide Dr. den atmak için yeni bir soruşturma açmışlar. Tek sorun 2019da mezun olmam. Barış bildirimizin yarattığı etkiyi bu kindar tutum üzerinden daha iyi anlıyorum. Biri bunlara artık onların öğrencisi olmadığımı söylesin.”

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2022, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER