AKP BOLU MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI SAYIŞTAY BAŞSAVCILIĞI'NA ATANDI!

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Sayıştay Başsavcılığı’na Milli Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Altıntaş atandı.

AKP BOLU MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI SAYIŞTAY BAŞSAVCILIĞI'NA ATANDI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sayıştay’ın icracı kurumlardaki denetimini açık arama ve ceza penceresinden bakarak yapmaması gerektiğini düşünüyorum” sözleri meyvelerini verdi. Erdoğan, denetçilerin kamu kurumlarında ortaya çıkardığı kanunsuz işlere soruşturma izni veren başsavcılık koltuğuna İsmail Altıntaş’ı oturttu.

İSMAİL ALTINTAŞ KİMDİR?
1968’de Bolu Merkez Ahmetler köyünde doğdu.  Bolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okudu. 1991 yılında Sayıştay'da Denetçi Yardımcısı olarak göreve başladı.  2003'te Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İdari ve Mali işler Daire Başkanlığı görevine atandı.

İsmail Altıntaş, 2011 yılındaki genel seçimlerde AKP’den Bolu Milletvekili aday adayı oldu.

2014'te Kamu Denetçiliği Kurumu Genel Sekreteri olarak atandı.

7 Haziran 2016'da Uzman Denetçi olarak Sayıştay’daki görevine yeniden başladı.  2016 tarihli 29841 sayılı Resmi Gazete yayımlanan Milli Savunma Bakanlığının 2016/675 sayılı kararı ile Bakanlığın Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü oldu.

Altıntaş’ın, 2011’deki aday adaylığına ilişkin bir yerel gazeteye yaptığı açıklama ise dikkat çekti. Adaylık sürecine ilişkin “Hem bürokratik kanattan hem de parti genel merkezinin yüksek kademe yöneticilerinden görüştüğüm isimler var. Zaten aday adaylığı kararı vermemde onlarla yaptığım istişarelerin etkisi oldu” diyen ve ön yoklamada ilk sıralarda yer alan Altıntaş, “Düşüncelerimin ve partililiğimin delegelerin şahsında yer ettiğini görmek benim için kıvanç verici” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
D.Davut
D.Davut - 1 yıl Önce

Akp.den milletvekili adayı ya da aday adayı olmuş birisi bu parti hükümet olmuşken görevini layıkıyla yapabilir mi?

SIRADAKİ HABER