AKP’Lİ BELEDİYE MÜFTÜLÜĞE SPONSOR OLDU

AKP’li Gerede Belediyesi, ilçe müftülüğü tarafından talep edilmediği halde ilçede bulunan yaklaşık 200 caminin elektrik ve ısınma giderlerini karşılamak amacıyla belediye meclisinde oy birliği ile karar aldı.

AKP’Lİ BELEDİYE MÜFTÜLÜĞE SPONSOR OLDU

Özel Haber:Ahin ASLAN

Bolu’nun Gerede ilçesi belediye meclisi dikkat çeken bir karara imza attı. Gerede Belediyesi, 5 Nisan 2022 tarihinde belediyede gerçekleşen meclis toplantısında ilçede bulunan camilerin ihtiyaç olduğu takdirde elektrik ve ısınma giderlerini karşılama kararı aldı.

Türkiye genelinde camilerin aydınlatma giderlerini, ibadet yerlerini yönetmekle görevli kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından karşılandığı bilinirken Gerede Belediyesi, müftülük tarafından kendilerine iletilen herhangi bir talep olmadığı halde ilçede bulunan 200’ye yakın caminin ihtiyaç olduğu takdirde elektrik ve ısınma giderlerini karşılama kararı aldı.

Alınan kararda, “İlçemizde bulunan camilerin ısınma ve elektrik giderlerinin, 5393 sayılı Belediye Kanununun 14. Maddesinin (b) maddesine istinaden Belediyemiz tarafından ihtiyaçları doğrultusunda karşılanmasına; Durmuş Ali Berber’in yokluğunda mevcutların oybirliği ile karar verildi” ifadelerine yer verildi.

Oy birliği ile alınan kararın kendilerine bildirilmediğini belirten Gerede İlçe Müftülüğü’nden yetkililer, ilçede bulunan camilerin giderlerinin kendileri tarafından karşılandığını, belediyeye bu yönde herhangi bir talepte bulunmadıklarını söyledi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise, ilçe merkezinde bulunan bir camiye ait işyerinin belediye tarafından kiralandığını, işyerinin giderlerini ödemek amacıyla bu kararı aldıklarını belirtti. Müftülük tarafından kendilerine herhangi bir talebin bildirilmediği halde alınan karar doğrultusunda ilçede bulunan camilerin ihtiyaç olduğu taktirde giderlerinin belediye tarafından karşılanmasının ‘doğal’ bir durum olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER