AKP’Lİ GÜNER’DEN YENİ BİR ‘SÖZ’ DAHA

‘Millet Bahçesi’ projesinin yaz aylarında Bolu Halkıyla buluşacağını vaat eden AKP Bolu İl Başkanı Suat Güner, verdiği sözü yerine getiremediğini unutarak yeni bir vaatte bulundu.

AKP’Lİ GÜNER’DEN YENİ BİR ‘SÖZ’ DAHA

Alpagut Mahallesi’nde 90 bin metrekarelik alan üzerinde yapımı ‘devam eden’ ve geçtiğimiz aylarda AKP İl Başkanı Suat Güner tarafından yaz aylarında bitirileceği taahhüt edilen ‘millet bahçesi’ yurttaşların kullanımına hala açılamamışken, Güner 700 gün içerisinde Karacasu Beldesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin hizmete gireceğini iddia etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan AKP İl Başkanı Suat Güner “Bolulu hemşerilerimize ve çevre illerimize hizmet verecek olan 250 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin yapımına başlandı. Karacasu Beldemizde yapımına başlanan hastane 700 iş günü içerisinde tamamlanarak hizmete açılacak.” ifadelerini kullandı.

“ ‘MİLLET BAHÇESİ’ HAZİRANDA HİZMETTE ”

AKP İl Başkanı Suat Güner yaptığı açıklamalarda “Millet kıraathanesi, büfe, giyinme soyunma odaları, spor sahaları, bisiklet parkı, bisiklet yolu, otopark, koşu yolu, üst kademe gölet, seyir terası, piknik alanı, çocuk oyun alanı, yöresel ürün satış alanı, mescit ve çocuk kütüphanesi” ile birlikte ‘millet bahçesi’nin 2022 yılı yaz aylarında hizmete gireceğini iddia etmişti.

DOĞANAY 400 GÜN DEMİŞTİ

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde, verdikleri sözleri ‘seçim’ için değil Bolu halkının hizmetlerin en güzeline layık olduğu için verdiğini ve AKP’nin verdiği vaatleri yerine getirdiğini iddia eden AKP Bolu Eski İl Başkanı Nurettin Doğanay ise “28 milyon 223 bin liraya mal olacak Millet Bahçesi 400 günde bitecek ve Bolulu hemşerilerimize hizmet vermeye başlayacak.” demişti.

NE OLMUŞTU?

AKP’li Bolu Belediyesi’nce 2016 yılında Alpagut Mahallesi’nde 90 bin metrekarelik alan üzerinde Uluslararası Köroğlu Parkı’nın kurulması için çalışmalara başlanmış ancak yaklaşık 12 milyon lira harcanmasına rağmen tamamlanamayan park daha sonra atıl durumda kalmıştı.

Sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devredilen Köroğlu Parkı’na 28 milyon 223 bin lira daha harcanarak yapılması planlanan ‘Milet Bahçesi’nin AKP’li Suat Güner tarafından 2022 yılı yaz aylarında Boluluların hizmetine gireceği iddia edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2022, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER