AKŞENER İPLERİ KOPARDI: KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKTI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının konuşulduğu toplantının ardından partisinin Genel İdare Kurulu'nu topladı. Yaklaşık 1,5 saat süren kritik toplantının ardından açıklamalarda bulunan Akşener, İYİ Parti dışındaki Millet İttifakı bileşenlerinin tamamının cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu önerdiğini aktardı. "İYİ parti dayatmaya mecbur bırakıldı, tercihe zorlandı" diye konuşan Akşener, Cumhurbaşkanı adaylığı için Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulundu.

AKŞENER İPLERİ KOPARDI: KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKTI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayına ilişkin, "Geldiğimiz noktada iyi parti bir kıskaca alınmış, bir dayatmaya mecbur bırakılmış, ölümle sıtma arasında bir tercihte bulunmaya zorlanmıştır. Elbette buna boyun eğmeyecektir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu 'göreve' çağırdı. Akşener, "Milletimiz sizi göreve çağırıyor… Size ateşten bir gömlek giymeyi vazife kılmıştır… Bu topyekun bir dayatmayı yıkma vazifesidir" diye konuştu.

Millet İttifakı'nın 6 Mart Pazartesi günü yapılacak toplantısı öncesi, bugün partisinin Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya gelen Akşener, partinin ek binasındaki toplantıda, Saadet Partisi ev sahipliğinde ittifakın cumhurbaşkanı adayının görüşüldüğü dünkü toplantısıyla ilgili GİK üyelerini bilgilendirdi ve değerlendirmelerini aldı.

Saat 13.30'da başlayan ve yaklaşık 1,5 saat süren kritik toplantının ardından genel merkez ana binaya geçen Akşener açıklamalarda bulundu. Burada yaptığı açıklamada, İYİ Parti'nin dayatmaya mecbur bırakıldığını ve bir tercihe zorlandığını söyleyen Akşener, "Altılı Masa'nın son toplantısında anladık ki, şahsi hırslar Türkiye'ye tercih edildi" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER