ALİ İSMAİL KORKMAZ KATLEDİLİŞİNİN 8. YILINDA ANILIYOR

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir'de sivil polisler ve kişiler tarafından dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz, 8'inci yılında anılıyor. Sosyal medyada çok sayısı isim, Ali İsmail Korkmaz'u unutmadı. Ali İsmail Korkmaz Vakfı, "Yaşamı ve umudu savunmaktan, düşler yarım kalmasın diye çalışmaktan hiç vazgeçmeyeceğiz" dedi.

ALİ İSMAİL KORKMAZ KATLEDİLİŞİNİN 8. YILINDA ANILIYOR

Eskişehir'de, 2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Direnişi'nde polis ve sivil kişilerin saldırısına uğrayıp tedavi gördüğü hastanede 38 gün sonra 10 Temmuz'da yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, katledilişinin 8'inci yılında anılıyor.

VAZGEÇMEYECEĞİZ!
Ali İsmail Korkmaz Vakfı'ndan yapılan açıklamada ise, "Sekiz yıl önce bugün hepimiz bir söz verdik. Ali İsmail için, Berkin için, Ahmet için; hayattan koparılan, düşleri yarım kalan tüm gençler için. Yaşamı ve umudu savunmaktan, düşler yarım kalmasın diye çalışmaktan hiç vazgeçmeyeceğiz" denildi.

ADI SONSUZA ULAŞTI
Ali İsmail Korkmaz'ın kardeşi Gürkan Kormaz, "Bugün Ali İsmail’in 19 yaşına takılı kaldığı gün, Bedeninin aramızdan ayrıldığı ama adının sonsuza ulaştığı gün. Bugün O’nu analım, anısını yaşatalım olur mu! Ben adını yazayım, gerisini siz tamamlayın; Ali İsmail Korkmaz..." dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2021, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER