AV. ATALAY MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASINI ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nden milletvekili aday adayı olan Av. Ferit Atalay yaklaşan seçim öncesi Makina Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilciliğini ziyaret etti.

AV. ATALAY MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASINI ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nden milletvekili aday adayı olan ve uzunca bir dönem Bolu Barosu yönetimde başkanlık dahil çeşitli görevlerde bulunan Av. Ferit Atalay yaklaşan seçimler öncesinde TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilciliğini ziyaret ederek, yürütme kurulu üyeleriyle istişarede bulundu.

Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının önemini vurgulayan Atalay, siyasi iktidar eliyle yürütülen rant projelerinin karşısında Barolar, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği gibi meslek kuruluşlarının kamusal yararı savunduğu için bu meslek kuruluşlarının iktidarın sürekli ajandasında yer aldığını belirtti. Sivil toplum kuruluşları, sendika ve meslek örgütleriyle ülke ve kent sorunlarını istişare etmenin önemine değinen Atalay, aday olarak belirlenip milletvekili seçilmesi durumunda en geniş kesimlerle her zaman görüş alışverişinde bulunacağını ifade etti.

Makina Mühendisleri Odası(MMO) Bolu Yürütme Kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette konuşan Başkan Erol Perçin, Bolu’daki MMO ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) Bolu İl Koordinasyon kurulu yapılanmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadıklarını belirten Perçin; derelerin, kıyıların, ormanların, madenlerin yağmalanmasına karşı, doğayı ve doğal varlıkları savundukları için, sermayenin sınırsız sömürü isteğine karşı emeği savundukları için, gericiliğe karşı bilimi ve tekniği savundukları için sürekli AKP iktidarının hedefinde olduklarını ifade etti. Gerçekleşecek olan seçimlerin Türkiye için referandum niteliğini taşıdığını söyleyen Perçin, kendileriyle istişare için bir araya gelen milletvekili aday adayı Av. Ferit Atalay’a teşekkür ederek, yerel ve merkezi idarelerde yönetime talip olan herkesin emek ve meslek örgütleriyle bir araya gelmesi gerektiğinin altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER