AVRUPA DEMOKRASİ HAREKETİ BOLU'DA BULUŞTU

Avrupa Demokrasi Hareketi DiEM25 üyeleri, yeni dönem için neler yapılabileceğinin yanında geçmişten bugüne gelen süreç değerlendirmek adına bir araya geldi.

AVRUPA DEMOKRASİ HAREKETİ BOLU'DA BULUŞTU

Türkiye’yi de içeren Avrupa’yı tam bir demokrasiye dönüştürme hedefi ile yola çıkan Avrupa Demokrasi Hareketi DiEM25 üyeleri Bolu’da 18-19 Eylül tarihlerinde bir araya geldi.

Diem25 Bolu Buluşması, üyelerini pandemi sonrası ilk kez fiziki ortamda bir araya getirdi. Önümüzdeki dönem için neler yapılabileceğinin yanında geçmişten bugüne gelen süreç değerlendirildi. DiEM25’in ajandasında yer alan iklim krizi, göç ve göçmen krizi, derin yoksulluk ve demokrasinin tahribatı gibi konular yerel ve ulus ötesi perspektifle ele alındı.

Gelecek dönem için Diem25 Türkiye’nin kurumsallaşması, yapı içerisindeki ilişkilerin kuvvetlendirilmesi ve rutin buluşmaların düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Buluşmaya ayrıca zoom üzerinden DiEM25 koordinasyon kolektifi üyesi Beral Madra, Almanya’dan Johannes Fehr ve Deniz Özkan, Anıl Aba, Uygar Özesmi, Kıbrıs CTP Milletvekili Asım Akansoy katıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER