BAŞARISIZ YÖNETİCİ ABAT'TAN ÇARIKÇI'YA ÇOK SERT SÖZLER!

Beypiliç B. Kulübü Başkanı Abdullah Abat, eski başkan Necip Çarıkçı’nın Boluspor kulübünü her sene iki büyük fabrika yapılabilecek paralara borçlandırdığını söyledi.

BAŞARISIZ YÖNETİCİ ABAT'TAN ÇARIKÇI'YA ÇOK SERT SÖZLER!

Beypiliç Boluspor Kulübü Başkanı Abdullah Abat, “Bolu küçük bir şehir. Kim ne yaptığını, kiminle aşık attığını, ne hainlikler üzerine planlar yaptığını daha masadan kalkmadan bir şekilde öğreniyoruz. Bu, şehre yapılan ihanettir, Boluspor’a yapılan hainliktir, şerefsizliktir” dedi.

REEL BORÇ 29 MİLYON 300 BİN TL
Boluspor ile ilgili uzun süredir sessizliğini koruyan Kulüp Başkanı Abdullah Abat açtı ağzını yumdu gözünü. Açıklamalarında eski başkan Necip Çarıkçı ile ilgili çok sert sözler dile getiren Abat, “Kimin hain olduğunu kimlerin bu takım ve bu şehir düştüğü zaman sevineceğini, bu takım ve şehir çıktığı zaman üzüleceğini bilen insanlarız. Bolu küçük bir şehir. Kim ne yaptığını, kiminle aşık attığını, ne hainlikler üzerine planlar yaptığını daha masadan kalkmadan bir şekilde öğreniyoruz. Bu, şehre yapılan ihanettir, Boluspor’a yapılan hainliktir, şerefsizliktir. Boluspor’a aday olmak gibi bir niyetim yoktu. Bu kadar ucuz eleştiriler, iftiraları ve hakaretleri hiçbir zaman hak etmedik. Geçen yıl yaklaşık reel borç 29 milyon 300 bin TL. Böyle bir bütçe olduğunu biz kongreden önce biliyorduk” diye konuştu.

KULÜP FABRİKA KURULABİLECEK PARALARA BORÇLANDIRILDI
Necip Çarıkçı döneminde yönetimde 7 sene yer aldığını ifade eden Abat, “Ben geçmiş başkanın yönetiminde 7 yıl çalıştım. Son üç yılını muhalif olarak çalıştım. Ama bu ligde değişmeyen tek takım Boluspor. Başka bir takım yok bu ligde. Her sene iki büyük fabrika yapılabilecek paralara bu kulüp borçlandırıldı. Boluspor tarihinin en büyük borcunu devraldık. Keçiören maçı’nda buraya gelip ‘Ele güne rezil ettiniz’ diye pankart astılar. Otel lobilerinde mesleğini yalandan kazanan arkadaşlar, hamamcısı, tellakçısı, orta göbek taşçısı kulis yapıp bu yolu nasıl yapabiliriz diye yönetim kuruluna nasıl girdiği belli olmayan arkadaşları kendini bilmez birkaç kişi, taraftar gruplarının içine sızmış bir iki hain vasıtasıyla 15-17 yaşındaki çocuklara buraya afiş astırıp koşa koşa kaçırdılar çocukları. Ben kulüp içerisindeyken bu hainliği yaptılar. Biz, kimi kime rezil etmişiz?” ifadelerini kullandı.

“ATEŞLE BOMBAYI KUCAĞIMIZA KOYUP GİTMİŞLER”
“Kongreden önce ateşle bombayı kucağımıza koyup gitmişler” diyen Abat, şunları söyledi: “13 futbolcuya 5.5 milyon lira para ödeyerek biz bu kulübün transfer tahtasını açtırmışız. Kongreden önce ateşle bombayı kucağımıza koyup gitmişler. Bunları yaparken de çok üzülerek söylüyorum, çocukların ailelerinden bu kulübe, 50,100 ve 150 bin lira para alınarak bu oyuncular profesyonel yapılmış. Bu, Boluspor’a ihanettir. Bu paralar nerede diye sorulunca da bir tane dekont verecek bir yönetici arkadaş göremedim. Ben bunların cevabını bekliyorum. Delikanlı ise bunun cevabını verecek. Geçen sene 27 milyonluk takım kurulmuş, nasıl kurulmuş? Teknik heyete 2 milyon 300 bin TL para verilmiş.773 bin TL kümede kalma primi verilmiş. Bu paralar dile kolay ama maalesef nereden tutarsanız tutun elinizde kalmış bir kulüp bulduk karşımızda. Geldiğimiz noktada şimdiye kadar hiç konuşmadım. Boluspor düşer, herkes düşer. Benim yaptığım ticaret helalinden olan ticarettir.5,5 milyon lira transfer tahtasını açtırmaya çalıştık. Nereden çıktı bu paralar? diyen kişinin eski başkan da olduğunu biliyorum. Ne olduğu belli olmayan menajeri ortada olmayan kişiler vardı.  Çektiğimiz sıkıntıları biz biliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER