BAŞKAN DELİRDİ Mİ?

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,nikah ücretlerine ilişkin yeni bir karar aldığını açıkladı. Alınan karara göre ikinci evliliğini yapacak olan Türk çiftlerden 5 bin, üçüncü evliliğini yapacak olan Türk çiftlerden 50 bin ve yabancı uyruklu çiftlerden 100 bin TL nikah ücreti alınacak.

BAŞKAN DELİRDİ Mİ?

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gündemi sarsacak yeni bir açıklamada bulundu.Bolu Belediyesi’nde gazetecilere demeç veren Özcan, yabancıların nikah ücretlerinde yeni bir tarifenin uygulanacağını belirtti.

Geçtiğimiz aylarda kentte yaşayan yabancıların katı atık ve su ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıklayan Tanju Özcan,ayrımcı yeni bir uygulamaya imza atma hazırlığında.Özcan, “Evlenecek olan taraflardan ikisinin de ilk nikâhı ise nikâhları ucuz olacak. Taraflardan birinin ikinci nikâhı olması halinde nikâh ücreti 5 bin TL alacağız” dedi.

“AİLEYİ KORUMAK VE BOŞANMAYI ÖZENDİRMEMEK İÇİN”
Yabancı uyruklu bir çiftten ise 100 bin TL alınacağını ifade eden Tanju Özcan, “Taraflardan birinin üçüncü nikâhı olması durumunda da nikâh ücreti olarak 50 bin TL alacağız. Taraflardan birisinin ve ya ikisinin de yabancı uyruklu olması halinde nikâh ücreti 100 bin TL olacak. Saydığım ilk üç madde aileyi korumak, boşanmayı özendirmemek içindir. Anayasa’nın 74. ve 76. Maddelerine göre aile bütünlüğünü korumak için bunu yapıyoruz” diye konuştu.

“YABANCI UYRUKLULAR BOLU’DA EVLENMESİN”
Alınacak olan kararın gerekçesi olarak eşi ölen erkeklerin yabancı bir kadınla evlendikten sonra dolandırıldığını kaydeden Özcan, “Bu amcamızın yabancı uyruklu biriyle evlenmesinden kendi çoluğu çocuğu sıkıntılı. Yani miras hukuku konusunda sıkıntılar yaşanıyor o evde. İkincisi ise yabancı uyruklular Bolu’da evlenmesin, Bolu’ya yerleşmesin, Bolu’da çoluk çocuk sahibi olmasın diye bu düzenlemeyi yapıyoruz. Ülkelerine dönsün istiyoruz. Bu kararımızı Bolu Belediyesi Meclisi’ne sunacağız. Oybirliğiyle kabul edileceğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

MECLİS ÜYELERİNE BASKI!
Öneriyi mecliste kabul etmeyen üyelere “Kardeşim ikinci evlilik peşinde misin?” diye soru soracağını vurgulayan Özcan, “Bu önergeyi muhalefet meclis üyelerinden kabul etmeyenlere de şu soruyu sorarım. Kardeşim ikinci evlilik peşinde misin? Üçüncü evlilik peşinde misin? Buna hayır oyu veren meclis üyeleri gerekçesini önce eşine sonra da topluma anlatacak. Bundan sonra nikâh ücreti çok pahalı diye gayrimeşru bir şekilde birlikte yaşamalar artacağı endişesi taşıyorsa birileri, zinayı tekrar Türk Ceza Kanunu’na suç olarak koyacak. Muhafazakâr bir iktidarsan zinayı yeniden suç olarak kanuna koymalısın. Hiçbir iktidarın aklından zinayı suç olmaktan çıkarmayı TCK’dan çıkarmak gelmemiş, en muhafazakâr olan iktidar ikinci yılında bunu suç olmaktan çıkarmış” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER