BAYRAK: ‘BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM’

Bolu Belediye Meclisi’nden geçen Boltur Tur A.Ş için 20 Milyon TL sermaye aktarımı önergesine, CHP'li Meclis Üyesi İlkay Bayrak, “Tanju Özcan, ‘Bul Karayı Al Parayı’ oyunu ile bu önergeyi el çabukluğu ile geçirmiş olabilirsin. Ama ben bu oyunu bozarım ve bu işinde peşini bırakmam” dedi.

BAYRAK: ‘BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a muhalefeti ile son zamanlarda Bolu’nun siyaset gündeminde yer alan Bolu Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi İlkay Bayrak, Başkan Özcan’a uyarıda bulundu. Bolu Belediye Meclisi’nden geçen Boltur Tur A.Ş için 20 Milyon TL sermaye aktarımı önergesine, Meclis Üyesi İlkay Bayrak, “Biz ikinci oturumda oylanmasını beklerken meğer Tanju Özcan el çabukluğuyla onu meclisten geçirmiş” diye konuştu.

“EL ÇABUKLUĞUYLA ONU MECLİSTEN GEÇİRMİŞ”

İlkay Bayrak, “Kıymetli Hemşehrilerim. Bildiğiniz üzere Bolu Belediye Meclisi Ağustos Ayı birinci oturumunda teklif Boltur Tur A.Ş için 20 Milyon TL sermaye aktarımı önergesi hakkında açıklamam olmuştu. Biz ikinci oturumda oylanmasını beklerken meğer Tanju Özcan el çabukluğuyla onu meclisten geçirmiş” ifadelerini kullandı.

“BUL KARAYI AL PARAYI”

Tanju Özcan’ın yaptığını ‘Bul Kareyi Al Parayı’ oyununa benzeten Bayrak, “Bilirsiniz ‘Bul Karayı Al Parayı’ diye bir oyun vardır. Aslı "Bul Kareyi Al Parayı" Üç iskambil kağıdıyla oynanır. Üç kağıt arasından Kare olanı bulursan parayı kazanırsın. Oynatan adam üç tane kağıdı hızlı hareketlerle masada çevirir ve o esnada kare olan kağıdı el çabukluğu ile başka kağıt ile değiştirir. "Üç Kağıt Çevirme" ve "Üç Kağıtçı" deyimleri buradan gelir. Ben 15-16 yaşlarımdayken, simdi yıkılan katlı otoparktaki yazıhanemizde durduğum zamanlarda oralara ‘Bul karayı al parayı’cılar gelirlerdi. Bir kaç kez para kaptırmışlığım da vardır. İnsanlar oynarlardı, adam el çabukluğu ile kare olan kağıdı başka kağıtla değiştirirdi. Oynayanlar kaybedince ikinci kağıdı açarlardı ve nasıl olsa kaybettim diye o üçüncü kağıdı açmazlardı. Halbuki üçüncü kağıdı da açsalar adamın hilesini yakalayacaklar” şeklinde konuştu.

“AMA BEN BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM”

Son olarak bu işin peşini bırakmayacağını dile getiren Bayrak, “Ben şimdi büyüdüm ve artık o son kağıdı açmamazlık yapmıyorum. Tanju Özcan "Bul Karayı Al Parayı" oyunu ile bu önergeyi el çabukluğu ile geçirmiş olabilirsin. Ama ben bu işin peşini bırakmayacağım ve takip edeceğim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER