BELEDİYE ÇALIŞANININ MOBİNG İDDİASINA 'UYARI CEZASI'

Bolu Belediyesi'nde bulunduğu görevden hukuksuz şekilde alındığını, emekliliğe zorlandığını ve kendisini yıldırmak için çeşitli zorlamalara maruz kaldığını iddia eden avukat H.N.'ye belediye tarafından uyarı cezası verildi.

BELEDİYE ÇALIŞANININ MOBİNG İDDİASINA 'UYARI CEZASI'

Bolu Belediyesi'ne AKP'li Aladdin Yılmaz döneminde işe başlayan avukat H.N., CHP'li Tanju Özcan'ın belediye başkanlığına seçildikten sonra mobinge uğradığını iddia ederek 'Görevi kötüye kullanma' ve 'İftira' suçlamalarıyla şikayetçi oldu.

H.N’nin şikayetinin Bolu Belediyesi'ne gönderilmesinin ardından konuyla ilgili inceleme başlatıldı. H.N.,’nin disiplin soruşturması kapsamında savunması alındıktan sonra 'Usulsüz müracaat veya şikayette bulunmak' hükmü gereği 'uyarma' cezası verildi.

Bolu Belediye Başkanı tarafından iddia sahibi avukat H.N.'ye gönderilen uyarı cezasında şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet ettiğiniz, şikayetiniz öncesinde sürekli olarak başınızın kapalı olması (tesettürlü) olmanızdan dolayı şahsınıza mobbing uygulandığından bahsettiniz. Belediye başkanlığım döneminde kıyafetinden dolayı kimseye baskı uygulanmadığı, telkinde bulunulmadığı herkesin malumu iken, aniden başörtünüzü çıkarma tercihinde bulunduğunuzu öğrendim.Başım kapalı, diye mobbing uygulama iddialarının üzerine, hiçbir baskı ve telkin iddianız olmaksızın aniden başörtünüzü çıkarma kararınızı iyi niyetle bağdaşmayan, kamuoyu önünde beni ve temsil ettiğim kurumu zan altında bırakmak amacıyla yapıldığı idaremizce değerlendirilmiştir. Tekamül ettirilmiş olan disiplin soruşturma dosyası ve açıklamalardan 'Usulsüz müracaat veya şikayette bulunmak' hükmü gereği 'Uyarma' cezası ile tecziyenize karar verilmiştir.”

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER