BELEDİYENİN YARDIM KAMPANYASI VALİLİK TARAFINDAN DURDURULDU

Bolu Belediyesi tarafından depremzedelere destek vermek amacıyla başlatılan 'askıda konserve' kampanyasının, Bolu Valiliği tarafından engellediği belirtildi. Belediye Başkanı Tanju Özcan duruma tepki göstererek, "Millet enkaz altındayken, biz de böyle bu tür valililerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. ‘Yok, sen konserve gönderirsin, gönderemezsin.’ Al gönderemiyorum şimdi" dedi.

BELEDİYENİN YARDIM KAMPANYASI VALİLİK TARAFINDAN DURDURULDU

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük depremin ardından tüm Türkiye depremzedeler için seferber olurken, Bolu Köroğlu Kooperatifi de “askıda konserve” kampanyası başlattı.

Kooperatif, Bolu Valiliği’nin aldığı kararla kampanyanın durdurulduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada, "T.C Bolu valiliğinden gelen talimat doğrultusunda askıda konserve kampanyamız durdurulmuştur. Şu an a kadar destek veren hayırseverlerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız" denildi.

Kooperatifin duyurusundan sonra, sosyal medya hesabından açıklamayı paylaşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kampanyanın durdurulma sebebini merak eden yurttaşların Bolu Valisi Erkan Kılıç'ı arayarak sorabileceklerini ifade etti.

Tanju Özcan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bolu Köroğlu Kooperatifi tarafından depremzedelerimize göndermek için düzenlenen ”askıda konserve” kampanyası Bolu Valiliğinin tehdit ve talimatları doğrultusunda durdurulmuştur. Sebebini merak eden vatandaşlarımız 0374 215 10 10 ‘u arayarak Bolu Valisi Erkan Kılıç’a sorabilirler" ifadelerine yer verdi.

“KAMPANYAYI DURDURMAK ZORUNDA KALDIK”

Açıklamalarda bulunan Özcan, kampanyanın hayırseverlerin talebi doğrultusunda başlatıldığını belirterek, “Bazı hayırseverler ‘askıda konserve uygulaması başlatın, biz konserve alalım siz bizim adımıza gönderin’ demiş. Uygulama bu şekilde başladı. Ancak birden beni Bolu Valiliği’nden bir müdür aradı. Kooperatif yöneticilerini aramışlar. Durdurmalarını istedi. Daha sonra da Vali Yardımcısı aradı ve bana bir sürü hakaret etmeye, tehdit etmeye kalktı. Biz de bu kampanyayı durdurmak zorunda kaldık. Ben de bunu duyurdum” dedi.

“ŞU AN ENKAZ ALTINDAKİLERİN, HAYATTA OLANLARIN BEDDUALARINI ALIYORLAR”

Devletin, AHBAP Derneği kadar yardım toplayamadığını ve sınıfta kaldığını belirten Özcan, “Devlet maalesef sınıfta kaldı bu işin başındaki AFAD yetkililerinin hiçbirinde bir şey yok. AFAD’ın bağlı olduğu İçişleri Bakanı yine milletle ilgili ahkâm kesmeye başladı, istifa edeceğine. Millet enkaz altındayken, biz de böyle bu tür valililerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. ‘Yok, sen konserve gönderirsin, gönderemezsin.’ Al gönderemiyorum şimdi. Başın göğe ermiştir. Öyle bir devlet ki düşünün, Haluk Levent’in AHBAP grubu kadar bağış toplayamadılar, ona çamur atıyorlar bir de. Bugün de bizim kadar yardım toplayamadıkları için bizim yardımlarımızı engelliyorlar. Evet, şu an enkaz altındakilerin, hayatta olanların beddualarını alıyorlar" sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER