BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRAYAN SURİYELİ 2 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRAYAN SURİYELİ 2 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Bolu’da Atatürk Orman Parkı’nda bıçaklı saldırıya uğrayan Suriye uyruklu 4 kişi hakkında açıklama yayımlayan Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 2’sinin durumunun ağır olduğunu belirtti.

Olay Bolu merkezde bulunan Atatürk Orman Parkı’nda 13 Ağustos’ta saat 19.40 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, M.A, Ş.T, Ş.Ö. ve A.A, parkta oturan Suriye uyruklu A.H.H, A.A, M.E. ve S.A'ya "Niye oturuyorsunuz burada, defolun gidin ülkemizden" dedi. Bunun üzerine iki grup arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Suriye uyruklu A.H.H, A.A. ve S.A. bıçaklandı, M.E. ise darbedildi. Çevredekilerin müdahalesi ile kavga sonlandırılırken, olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerince olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'ne kaldırıldı.

Hastanedeki tedavileri devam eden Suriyeli 4 kişi hakkında Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yayımlandı. 2’sinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Açıklamanın tamamında şunlara yer verildi:

“Bolu Atatürk Orman Parkı’nda 13 Ağustos 2022 tarihinde meydana gelen olayın saati ve yaralıların durumu ile ilgili gerçeği yansıtmayan haberlere ilişkin kamuoyunu doğru bilgilendirme adına; 13 Ağustos 2022 tarihinde Bolu ili Merkez Atatürk Orman Parkında bulunan 4 Suriye uyruklu şahsın bıçaklanmasına ilişkin olarak hadisenin saat 19:40 sularında meydana geldiği, konu ile ilgili haberlerde yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtilmiş ise de; Suriye uyruklu 2 yaralının hayati tehlikesinin bulunduğu hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER