''BOLU 6,4'LÜK BİR DEPREME GEBE''

Bolu'da meydana gelen 4,8'lik depremi değerlendiren ünlü yerbilimci Prof. Dr. Ahmet Ercan, "Bolu 6,4'lük bir depreme gebedir" dedi.

''BOLU 6,4'LÜK BİR DEPREME GEBE''

AFAD verilerine göre; Bolu'da saat 13.55'te 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul ve Ankara gibi birçok ilde hissedildi. Depremin ardından tv100'e açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ahmet Ercan, önemli değerlendirmelerde bulundu. Ercan, bölgenin 6,4 büyüklüğünde bir depreme gebe olduğunu söyledi.

Bolu'nun bağlı olduğu fayın kırılmasını beklediklerini dile getiren Ercan, "Deprem sırası Doğu'ya doğru kayarsa, Bolu'nun bulunduğu kesim yeni bir deprem üretirse eğer bu sürpriz olmaz. Düzce depreminin üretmediği bir deprem açığı vardır. Bununda 5-6 büyüklüğünde bir deprem üretmesini bekliyorum." dedi.

"BOLU 6,4'LÜK BİR DEPREME GEBE"

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Türkiye'nin diken üstünde olduğunu anımsatan Ercan, Bolu'da gerçekleşen 4,8 büyüklüğündeki depremin o bölgede bir gerginlik biriktirmekte olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Bolu'daki depremin yıkıcı olmadığını sözlerine ekleyen Ercan; şöyle devam etti:

"Bolu 6,4'lük bir depreme gebedir. Ama elimizde her an olabilir diye bilimsel bir bilgi yok."

BOLU'DAKİ DEPREM MARMARA DEPREMİNİ TETİKLER Mİ?

Deprem felaketlerinin ardından gözlerin çevrildiği İstanbul’la ilgili de konuşan Ercan, Bolu'daki 4,8'lik depremin Marmara depremini tetikleyip tetiklemeyeceği sorusuna yanıt verdi.

Ercan, "Küçük depremler hiçbir zaman büyük depremleri tetiklemez. Küçük depremler ancak büyük bir depremin yakınlaşmakta olduğunu gösterir. Bolu'daki depremin Kuzey Marmara'da bir deprem üretmesi mümkün değil." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolulu1414
Bolulu1414 - 7 ay Önce

Geliyor gelmekte olan!

SIRADAKİ HABER