BOLU BAROSU AMASRA ADLİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Barolar Birliği (TBB) heyeti ve Bolu Barosunun da aralarında bulunduğu 13 ilin baro başkanı ve yöneticileri, Amasra Adliyesi'ne ziyarette bulundu.

BOLU BAROSU AMASRA ADLİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve 13 ilin Baro temsilcileri, Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden ocağında yaşanan patlama sonucunda 41 emekçinin hayatını kaybetmesine ilişkin hukuki süreci yakından takip etmek üzere Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak ile görüştü.

TBB Başkan Yardımcısı Av. Sibel Suiçmez Adliye çıkışında yaptığı açıklamada ilk olarak, TBB ve 81 il barosu adına Amasra halkına başsağlığı dileklerini iletti.

Patlamanın meydana geldiği andan itibaren Bartın Barosu’nun olay yerine giderek gerekli çalışmayı yaptığını aktaran Suiçmez, etkin bir soruşturma yürütülerek sonuçların yargıya iletilmesi görevinin yargının tüm sacayaklarına düştüğünü ifade etti.

Soruşturma aşamasından itibaren yargılamanın her sürecine katkı sunacaklarını belirten Suiçmez, “Şunun bilinmesini istiyoruz ki Türkiye’de artık hiçbir vatandaş savunmasız bırakılmayacaktır. Türkiye Barolar Birliğinin ve 81 baromuzun bu konudaki görüşü budur. Bu söylemle de görev başına geldik. Eminim burada yapılacak soruşturmada hepimiz üzerimize düşeni yaptığımızda adalet yerini bulacaktır. Bizler burada görmeyenin gözü, duymayanın kulağı, konuşamayanın sesi olacağız” diye konuştu.

Heyet, daha sonra maden ocağındaki patlamada hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER