BOLU BELEDİYE MECLİSİ, VALİYE RAĞMEN KURBAN BAĞIŞI TOPLAYACAK

Bolu Belediyesi ile Valilik arasında krize neden olan kurban bağışı toplanmasına belediye meclisi son noktayı koydu. Meclis, oy birliği ile belediyenin kurban bağışı toplaması konusunda karar aldı.

BOLU BELEDİYE MECLİSİ, VALİYE RAĞMEN KURBAN BAĞIŞI TOPLAYACAK

CHP'li Bolu Belediyesi’nin kurban bağışı toplamak için billboardlara astığı afişler, valilik tarafından toplandı.

Tanju Özcan, 3 yıldır belediyenin kurban bağışı topladığını ve hiç bir sorunla karşılaşmadıklarını belirterek afişlerin toplatılmasına tepki gösterdi.

Özcan, Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk toplantısında belediyenin kurban bağışı toplaması için karar alınmasını istedi.

“BİZ HANCIYIZ VALİLER YOLCU”
Belediye meclis toplantısında konuşan Başkan Özcan, meclis üyelerinden bağış toplanması için destek isteyerek, *Bakın Valiler geliyor, gidiyor. Belediye başkanları da geliyor gidiyor ama belediye başkanları bu şehirde yaşamaya devam ediyor.Valiler çekip gidiyor, yani biz hancıyız, valiler yolcu. Burada sahip çıkmanız gereken şu, biz valiliğe tabi bir kurum değiliz.Biz halk tarafından seçilmişiz. Yarın öbür gün sizden biri belki çocuklarınızdan birisi seçilecek.Bir gün devrin iktidarı buraya vali atayacak ve o vali o devrin belediye başkanına zulüm etmeye kalksa ne hissedersiniz? O yüzden burada bana sahip çıkın"dedi.

BAĞIŞ KARARI OY BİRLİĞİ İLE ALINDI
Özcan'ın konuşmasının ardından kurban bayramında ayni ve nakdi şartlı bağışların kabul edilmesi için oylama yapıldı.Cumhur ittifakı üyelerinin de desteğiyle Bolu Belediyesi’nin 2022 yılı için kurban bağışı yardımı almasına, oy birliği ile karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2022, 13:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 5 ay Önce

Bu karardan sonra O vali adamsa bir gün daha o koltukta oturmalı.Onu Bolu'ya Vali yapan iktidar partisinin meclis üyeleri dahi oybirliği ile aldıkları kararla valiye(sen yanlış yapıyorsun,senin dediğin veya sana dedirtenler in dedikleri külliyen yanlış,kendine çeki düzen ver) ikazında bulundular.

SIRADAKİ HABER