BOLU BELEDİYESİ BİLDİĞİMİZ GİBİ!

Bolu Belediyesi’nin Whatsapp grubunda geçen cinsel içerikli sohbetten rahatsız olan kadın gruptan atılırken, CHP'li Başkan Tanju Özcan'da kendine muhalif gazetelere ambargo uygulamaya devam ediyor.

BOLU BELEDİYESİ BİLDİĞİMİZ GİBİ!

Haber: Ahin ASLAN

Bolu Belediyesi’nde AKP’li Alaaddin Yılmaz döneminde yerel ve ulusal basın organlarına uygulanan ambargoyu CHP’li Başkan Tanju Özcan’da uygulamaya başladı.

ÖZCAN’IN İSTEMEDİĞİ BASIN MENSUPLARI TOPLANTIYA ALINMAYACAK!
Eski AKP’li Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Bolu’da ki yerel ve ulusal gazetecilere basın toplantısı gibi etkinliklerde uyguladığı akreditasyon sosyal demokrat olduğunu dile getiren Tanju Özcan döneminde çok daha ilkel ve kaba hali ile taklit etti. Anti-demokratik uygulamalarla yerel basın çalışanlarının haber alma hakkını kısıtlayan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisinin istemediği basın mensuplarını toplantılara almayacağını açıkladı.

BASIN MENSUBU TOPLANTIDAN ÇIKARTILDI
Herhangi bir basın kurumuna üye olma zorunluluğu olmayan basın mensuplarının Gazeteciler Cemiyeti’ne üye olma zorunluluğu getiren CHP’li Özcan, toplantıya katılmak isteyen basın mensubu bir kadının konuşmasına izin vermeden toplantıdan ayrılmasını istedi. Basın mensubu yaşadığı olayın şoku ile toplantı salonundan ayrıldı. AKP’lilere has bu uygulamaların CHP’li Tanju Özcan tarafından da uygulanması belediye yandaşı, belediyeye hortum bağlayan gazeteciler dışında bırakılan basın mensupları tarafından şiddetle protesto edildi.

CİNSEL İÇERİKLİ SOHBETTEN RAHATSIZ OLDUĞUNU BELİRTEN KADIN MUHABİR WHATSAPP GRUBUNDAN ATILDI!
Bolu Belediyesi, anti-demokratik uygulamaları ve yandaş gazetecilere para aktarmakla yetinmiyor. Bolu Belediyesi Basın Yayın Müdürü tarafından basın mensupları ile iletişim kurmak amacıyla kurulan whatsApp grubunda cinsel içerikli yazışmalar yer aldı. İlgili müdürün, basın mensubu bir kişinin başka bir basın mensubunun soy ismi ile ilgili cinsel içerikli konuşmalara müdahale etmediği gibi aralarında kadın muhabirlerinde olduğu whatsApp grubunda cinsel içerikli mesajlardan rahatsızlığını dile getiren Medya14 Gazetesinin kadın muhabiri belediyenin ilgili müdürü tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden gruptan çıkartıldı. Daha önce Bolu Belediyesi’nde gündeme gelen kamuoyunun da bildiği üzere cinsel içerikli gayri ahlaki olaylara rağmen ilgili müdürü cinsel içerikli sohbetten değil kadın muhabirin uyarısından rahatsız olduğu görüldü.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2022, 00:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER