BOLU BELEDİYESİ HAKKINDA DİKKAT ÇEKEN BİR İDDİA DAHA!

BOLU BELEDİYESİ HAKKINDA DİKKAT ÇEKEN BİR İDDİA DAHA!

Bolu Belediyesi’nin ‘BOLTARTEK Tarım Ürünleri ve Teknolojileri Gıda İthalat İhracat Pazarlama Sanayi Ticaret Ltd.Şti.’ isimli şirketi 100 bin TL karşılığında İstanbul’da ikamet eden Ozan Kök isimli bir kişi üzerine kurduktan sonra devraldığı iddia edildi.

Bolu Belediyesi hakkında son zamanlarda ortaya çıkan iddialara bir yenisi daha eklendi. İddia göre ‘BOLTARTEK Tarım Ürünleri ve Teknolojileri Gıda İthalat İhracat Pazarlama Sanayi Ticaret Ltd.Şti., İstanbul’da Ozan Kök isimli bir şahıs üzerinden kuruldu.

Bolu’nun Sesi Gaztesi’nde yer alan haberde Bolu Belediyesi tarafından kurulduğu iddia edilen ‘BOLTARTEK Tarım Ürünleri ve Teknolojileri Gıda İthalat İhracat Pazarlama Sanayi Ticaret Ltd.Şti.’nin İstanbul’da Ozan Kök isimli bir şahıs üzerinden 100 bin TL karşılığında kurulduğu iddia edildi.

Belediyelerin Cumhurbaşkanı izni olmadan şirket kuramayacağı belirtilen haberde Bolu Belediyesi’nin şirketi vatandaş üzerine kurdurup, sonra belediyenin üzerine devir aldığı, şirketin yönetimine ise aynı kişinin müdür olarak atandığı ve Bolu Belediyesi bütçesinden şirkete 5 milyon lira para aktarıldığı öne sürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER