BOLU BELEDİYESİ'NDEN HER EVE KAVŞAK(!)

BOLU BELEDİYESİ'NDEN HER EVE KAVŞAK(!)

Bolu Belediyesi, şehir merkezinde her mahalle, cadde ve sokağa kavşak yapmaya devam ediyor.Kent merkezinde bulunan trafik ışıklarının tamamını kaldıran belediye,kentin en işlek caddelerinden biri olan Cumhuriyet Caddesi'ne ikinci bir kavşak yapıyor.

Belediye ekipleri Cumhuriyet Caddesi’nin yenilenmesine yönelik alt yapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor.Gerekli önlemlerin alındığı caddede belediye ekipleri, iş makineleri ile parke taşı söküm çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaların tamamlamasıyla birlikte Cumhuriyet Caddesi’nin altyapısı, üstyapısı ve yolu baştan aşağı yenilenmiş olacak.

Öte yandan trafiğin yoğun olduğu güzergahlardan biri olan Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Mudurnu yolu trafik ışıkları 2021 yılının aralık ayında kaldırıldı.Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın isteği ile bölgede yapılan dönel kavşak sürücü ve yayalara zor anlar yaşatırkan 50 metre ilerisinde bulunan Askerlik Şubesi önünde 22 Temmuz Cuma günü yeni bir kavşak yapımına başlandı.

Kavşak çalışmaları devam ederken,vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Trafik ışıklarının kaldırılmasının araç sürücülerin ve yayaların can güvenliğini tehlikeye attığını belirten çevredeki vatandaşlar, yeni dönel kavşağın gereksiz olduğu,araçların geçişinde yoğunluk yaşanacağını ifade etti.

Kavşak çalışmasının pazar günü tamamlanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2022, 14:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Gulderen
Mehmet Gulderen - 8 ay Önce

Bu gobekler bu kadar büyük olmak zorundayım göbeği gelirken adam tepemize çıkacak sanki bir araba zor sigiyor

SIRADAKİ HABER