BOLU BELEDİYESİ'NİN YARDIM KARARINA AKP'Lİ ÜYELERDEN 'HAYIR' OYU

Bolu Belediyesi ihtiyaç sahibi yaklaşık 2 bin 500 aileye, 12 ay 300 TL elektrik, 6 ay 500 TL doğalgaz yardım kararına AKP'li meclis üyeleri 'hayır' oyu kullandı.

BOLU BELEDİYESİ'NİN YARDIM KARARINA AKP'Lİ ÜYELERDEN 'HAYIR' OYU

Bolu Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara elektrik ve doğalgaz faturası yardımı yapma kararı alındı. Karar gereği vatandaşlara 6 ay boyunca yardım ödemesi yapılacak.

Bolu Belediyesi bugün bir karar alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara hem doğalgaz faturası yardımı hem de elektrik faturası yardımı verecek. Bolu Belediye Meclisi'nde onaylanan karar kapsamında toplam 2.500 aileye  bu yardım ödemeleri yapılacak. Yoksul aileler Bolu Belediyesi'nden  aylık 300 TL elektrik faturası yardımı ve 6 ay boyunca da aylık 500 TL doğalgaz faturası yardımı alabilecekler. 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan doğalgaz ve elektrik faturası yardımı kararı alırken AKP'li meclis üyelerinin karşı çıkmasını eleştirerek, "İhtiyaç sahibi ailelerimizin yararlanacağı bu karar çıkarken firesiz evet oyu kullanan CHP, İyi Parti ve MHP'ye mensup meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Ancak AK Partili meclis üyelerinin ihtiyaç sahiplerine verilecek olan bu yardımlar için evet oyu vermediğini herkes gördü. Bunu bütün Türkiye de duysun. Hani siz fakir fukaranın garip gurebanın yanındaydınız. Sizin tuzunun elbette kuru, faturalar yüksek gelmiş önemli mi? Biz buradan siyaset devşirmedik, devşirmeyeceğiz. Topluma karşı vicdan borcumuzu ödüyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2022, 00:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER