BOLU BELEDİYESİNDE ŞOK İSTİFA

Bolu Belediye Meclisi 2023 yılı Ocak ayı ilk oturumunda Belediye Başkanı Tanju Özcan, Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz’ın görevinden istifa ettiğini duyurdu.

BOLU BELEDİYESİNDE ŞOK İSTİFA

Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı birinci oturumunda duyuruda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz'ın istifa ettiğini açıkladı. Başkan Yardımcısı Yılmaz'ın işlerinin yoğunluğu sebebi ile istifa ettiğini belirten Başkan Özcan yaptığı açıklamada;  “Sayın Ahmet Yılmaz abimiz işlerinin yoğunluğu sebebi ile Belediye Başkan Yardımcısı görevini bırakmak istediğini bizlerle yazılı olarak paylaştılar. Yani bir anlamda da istifa etmiş oldu. Ben Sayın Ahmet Yılmaz abimizi uyumlu çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Kendisine sizden kocaman bir alkış rica ediyorum. Onun yerine seçilmiş arkadaşlarımızdan bir arkadaşımızı hızlı bir şekilde atayacağız” ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

İyi Parti'den Bolu Belediye Başkan Yardımcısı iken istifa eden Mansur Şen'in yerine Tanju Özcan tarafından Ahmet Yılmaz’ın getirilmesi, görevlendirmenin Bolu İl Yönetimine rağmen yapıldığı iddialarıyla İyi Parti içerisinde tartışmalara neden olmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER