BOLU'DA 13 MİLYON 500 BİN TL'YE YAPILACAK OLAN PAZARIN TEMELİ ATILDI!

BOLU'DA 13 MİLYON 500 BİN TL'YE YAPILACAK OLAN PAZARIN TEMELİ ATILDI!

Bolu’da Kılıçarslan Mahallesi’nde 13 milyon 500 bin TL’ye mal olacak olan “Yöresel Ürünler Pazarı”nın temel atma töreni gerçekleştirildi. Tanju Özcan’ın seçim vaatlerinde biri olan ve 13 milyon 500 bin TL’ye mal olacak projenin yapımına başlandı.

Kılıçarslan Mahallesi’ndeki Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin hemen arkasında 7 bin 500 metrekarelik alanda yapılacak olan “Yöresel Ürünler Pazarı”nın Temel Atma Töreni’ne; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, önceki dönem belediye başkanlarından Yüksel Ceylan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“MİMARİ AÇIDAN EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR YAPI OLACAK”
Mimarisi ve yeşil çatı uygulamasıyla, projenin Türkiye’deki örnek projelerden birisi olacağını kaydeden Özcan, “Bittiğinde mimari açıdan eşi benzeri olmayan, yeşil çatılı çok güzel bir yapı ortaya çıkacak. Zaten ana hatları şimdiden ortaya çıktı. Kısa sürede biteceğini umuyorum. Buranın ihalesi aslında Mart ayında yapıldı. Yer teslim tarihi 09.04.2021. Buranın müteahhitliğini alan Nadir Gürkan Yetkin kardeşimize 9 Nisan’da biz burayı teslim etmişiz. Ama şu oldu bu oldu derken Nadir biraz geç başladı. Ama telafi edecektir diye düşünüyorum. Sözleşmemize göre buranın en geç Ocak ayında bitmesi lazım. Ancak ben daha önce bitireceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“21 ADET DÜKKAN BULUNACAK”
Projenin yatırım bedeli ve teknik özellikleri hakkında da bilgiler veren Özcan, “Burası yaklaşık 13 milyon 500 bin TL’ye mal olacak. 7 bin 500 metre kare bir alan üzerine kurulu bina oturum alanı 2 bin 864 m2, toplam inşaat alanı 7 bin 154 m2, açık pazar alanı bin 151 m2, açık dolaşım alanı 2 bin 170 m2, bin 700 m2’lik de yeşil çatısı olacak. 21 adet dükkân bulunacak. Bunlardan 3’ü kafeterya, biri de lokanta olacak. Diğer 17 tanesine de kooperatiflerin ürünleri gelecek. Doğal, organik ürün satan Türkiye’deki meşhur kooperatifler” ifadelerini kullandı.

ARZU AYDIN’IN ELEŞTİRİLERİNE YANIT VERDİ
Törende konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,AKP’li siyasetçilere, davet edilmelerine rağmen hiçbir etkinliğe katılmadıkları için serzenişte bulundu. Özcan, AKP Milletvekili Arzu Aydın’ı da eleştirerek, “Dün hayatımda en çok şaşırdığım eleştirilerden birisini aldım. Dün bir milletvekilimiz basın toplantısı düzenlemiş ve diyor ki ‘Başkan bey hiç çalışmıyor, sürekli temel atıyor, açılış yapıyor, organizasyon yapıyor ve konser düzenliyor’ diyor. Şimdi bir belediye başkanı bu milletvekilimizin sürekli bu saydıklarını yapıyorsa o zaman senin dediğin ne anlama geliyor. Ben buradan Sayın milletvekilimize iltifatları için teşekkür ediyorum. Biz sürekli temel atmaya, sürekli açılışlar yapmaya ve sürekli organizasyonlar düzenlemeye devam edeceğiz. Kendilerini de bundan sonraki ilk temel atma törenimize huzurunuzda davet ediyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER