BOLU'DA 7 BÖLGE YABANCILARA KAPATILDI

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından yabancılarla ilgili yeni bir karar alındı. Alınan kararda Bolu’da 7 bölge yeni doğan ve çekirdek aile birleşimi dışında yabancılara kapatıldı.

BOLU'DA 7 BÖLGE YABANCILARA KAPATILDI

Haber:Ahin ASLAN

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, ‘ikamet izni’ olan ile ‘geçici koruma’ kapsamındaki yabancıların illere göre dağılım rakamlarını paylaştı. Paylaşılan verilere göre Karadeniz bölgesinde Bolu, 4 bin 505 ile yabancı ve sığınmacı ile ikinci sırada yer aldı.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan yeni duyuruda çeşitli bölgelerdeki yabancı yoğunluğu göz önünde bulundurularak belirli mahallelerde yeni doğan ve çekirdek aile birleşimi dışında geçici koruma kaydına, uluslararası koruma kaydına, ikamet iznine, geçici koruma veya uluslararası koruma ile ikamet izni kapsamındaki yabancıların ikamet ili değişikliği yapılması işlemlerine kapatıldı.

Yabancılara kapanan bölgeler ise şöyle:

Mengen Kuzgöl Köyü Yıldız mevkii, Bolu Merkez Fasıl Köyü Uran mevkii, Mudurnu Sürmeli Köyü Çayıraltı mevkii, Bolu Merkez Pelitcik Köyü Şabanlar mevkii, Gerede Yakakaya Köyü Yunuslar  mevkii, Gerede Orta Mahallesi, Bolu Merkez Büyükcami Mahallesi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2022, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER