BOLU'DA BİTMEYEN MİLLET BAHÇESİ!

TOKİ'nin,Bolu'da yapacağı 400 günde tamamlanacağı söylenen Millet Bahçesi aradan geçen yaklaşık 600 günde hala bitirilemedi.

BOLU'DA BİTMEYEN MİLLET BAHÇESİ!

31 Mart seçimleri öncesinde AKP’liler tarafından söz verilen Millet Bahçesinin ihalesinin yapıldığını ve şirketle sözleşme imzalandığını AKP Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay açıkladı. TOKİ’den ihaleyi alan şirketin 400 gün içerisinde Millet Bahçesini teslim edeceğini vurgulayarak, “TOKİ Başkanlığı, Millet Bahçesi ihalesini onaylayarak, işi alan Lef Yapı ile 11 Aralık tarihinde sözleşmeyi imzalamıştır. 28 milyon 223 bin liraya mal olacak Millet Bahçesi 400 günde bitecek ve Bolulu hemşerilerimize hizmet vermeye başlayacak” dedi.

4 YIL ÖNCE YAPIMINA BAŞLANMIŞTI
AKP’li Bolu Belediyesi’nce 2016 yılında Alpagut Mahallesi’nde 90 bin metrekarelik alan üzerinde Uluslararası Köroğlu Parkı’nın kurulması için çalışmalara başlanmış ancak yaklaşık 12 milyon lira harcanmasına rağmen tamamlanamayan park daha sonra atıl durumda kalmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devredilen Köroğlu Parkı’na şimdi de 28 milyon 223 bin lira daha harcanarak Milet Bahçesi yapılacak. Kentin birçok yerinden görülen ve parkın içerisine yerleştirilen dev Köroğlu heykeli de CHP’li Belediye ile AKP’li yöneticiler arasında tartışma konusunu olmuştu.

Köroğlu Parkı’na yapılması planlanan Millet Bahçesi’nin 400 günde bitirilememesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar, yaklaşık 600 gündür tamamlanamayan Millet Bahçesi’nin ne zaman hizmete gireceğini merak ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükrü YAZGAN
Şükrü YAZGAN - 1 yıl Önce

HİÇ ŞAŞIRMADIM .EPEY PARA HARCANMIŞ .

SIRADAKİ HABER