BOLU'DA ÇOCUK GÖRÜŞME MERKEZİ AÇILDI

Boşanmış bireylerin çocuklarının icra yoluyla teslimi yerine Adalet Bakanlığı tarafından kurulan ‘Çocuk Görüşme Merkezleri’nde teslimine ilişkin uygulama Bolu'da hayata geçirildi.

BOLU'DA ÇOCUK GÖRÜŞME MERKEZİ AÇILDI

Boşanmış kişilerin çocuklarının icra yoluyla teslimi yerine Adalet Bakanlığı tarafından kurulan ‘Çocuk Görüşme Merkezleri’nde teslimine ilişkin uygulama 14 il ve ilçede daha başladı. 13 Haziran Pazartesi gününden itibaren Bolu, Burdur, Edirne, Karabük, Samsun, Tunceli, Yozgat, Alanya, Bafra, Boğazlıyan, İskenderun, Karşıyaka, Menemen ve Ödemiş’te de uygulama başlatıldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,çocuk teslimine ilişkin işlemler uzmanlar eşliğinde çocuk teslim merkezlerinde yerine getirilecek. Bu işlemler için anne ve baba, hiçbir harç ve masraf yatırmayacağı, işlemlerin ücretsiz olarak sunulacağı açıkladı.

Gülezler Konağı’nda açılan 'Çocuk Görüşme Merkezi'nin bütün giderlerin Adalet Bakanlığı’nın bütçesinden karşılanacağı belirtildi.Çocukların yaş ve gelişim düzeyleri gözetilerek hazırlanan teslim merkezlerinde bu işlemlerin uzmanlar tarafından, çocukla ve taraflarla iletişim kurularak ve bu süreçte nasıl davranmaları gerektiği konusunda rehberlik edilerek rızaya dayalı olarak yerine getirilmeye çalışılacağı söylenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER