BOLU'DA 'CUMHURİYET' COŞKUSU

Bolu’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle İzzet Baysal Caddesi’nde kutlama töreni gerçekleştirildi.

BOLU'DA 'CUMHURİYET' COŞKUSU

Haber:Ahin ASLAN

İşgalcilere ve işbirlikçileri karşı kazanılan Cumhuriyet
’in 98. yıl dönümü Bolu’da coşkuyla kutlandı.
İzzet Baysal Caddesi’nde saat 10.30’da başlayan törene Bolu Vali Vekili İlhan Turgut, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, protokol üyeleri, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Vali Vekili İlhan Turgut, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutlamasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Tören, Vali Vekili İlhan Turgut’un konuşmasının ardından şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin şiirlerini okuması ile devam etti. Vali Vekili İlhan Turgut, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Cumhuriyet Koşusu’nda ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdi. Ardından halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile devam eden tören vatandaşların beğenisini topladı.

Cumhuriyet Bayramı’nı evlerinin balkonundan ve kent meydanında coşkuyla izleyen vatandaşlar, öğrencilerin, resmi kurumların araçlarının geçişi ve Bolu 2’inci Komando Tugay Komutanlığında görevli komandoların sis bombaları eşliğinde geçişini alkışlarla eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER