BOLU'DA FİLM PLATOSU YAPILACAK

BOLU'DA FİLM PLATOSU YAPILACAK

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde uluslararası film platosu yapılması için çalışma başlatıldı.

Kurulması planlanan platonun ulusal ve uluslararası sinema sektörüne hizmet ederek Bolu'nun zengin doğal güzelliklerinin dünya çapında tanınmasına olanak sağlaması hedefleniyor. Bolu'da sinema sektörünün gelişmesi için belirlenecek alanlar üzerine kurulacak platoyla kentin, Türk sinema ve dizi sektörünün yeni merkezlerinden olması da amaçlanıyor.

TÜRKİYE’YE VE BOLU’YA PRESTİJ KATMASI HEDEFLENİYOR
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) öncülüğündeki projenin Türkiye'ye ve Bolu'ya prestij katması hedefleniyor.Bolu'da film sektörünün gelişmesi için hazırlanan ön fizibilite raporunun incelendiği toplantıda, projenin, şehrin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması noktasında önemli rol üstlenmesi hedefleniyor.

Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, Bolu'da sinema sektörünün gelişmesi için her türlü imkan olduğuna işaret ederek, "Biz de el birliğiyle sektörün ihtiyaç duyduğu alanları oluşturabilirsek Bolu'yu bambaşka bir yere taşıyabiliriz" dedi.

FİLM PLATOSU NEDİR?
Film çekilmek için oluşturulmuş, dekor ve gerekli teknik donanıma imkân sağlayan açık veya kapalı özel alanlar film platosu olarak adlandırılır.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER