BOLU'DA HASTALARIN YÜZDE 93'Ü AŞISIZ!

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte hastanede yoğun bakım üniteleri ile Covid-19 servislerinde yatan hastaların yüzde 93’ünün aşısız olduğunu açıklayarak vatandaşlara aşı çağrısı yaptı.

BOLU'DA HASTALARIN YÜZDE 93'Ü AŞISIZ!

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentteki koronavirüs vaka sayısı ve aşılamaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özgür Bolu Gazetesi’nden Bülent Velioğlu’na konuşan Vali Ümit, yoğun bakım ünitelerinde ve Covid-19 servislerinde tedavi görenlerin yüzde 93’ünün aşısız olduğunu söyledi.

HAFİF ATLATANLAR AŞILI OLAN KİŞİLER
Koronavirüse karşı 2 doz sinovac veya 1 biontech ya da 2 biontech aşısı olanların hastalığı hafif şekilde atlattığını vurgulayan Ümit, “Hastanelerde hasta olan kişilerle görüştüm. Hafif atlatanlar aşısı olan kişiler. Vatandaşlarımızı aşı olmaya, aşısı eksik olanları ise en kısa sürede aşılarını tamamlamaya davet ediyorum” dedi.

DOKTORLARIN YÜZDE 2'Sİ AŞI KARŞITI
Vatandaşlara aşı karşıtlarının provakasyonlarına gelmemeleri uyarısında bulunan Vali Ümit, son olarak şunları söyledi:

“Aşıya karşı olanların provakasyonlarına kesinlikle gelmemeliyiz. Aşı şuna zararlı buna zararlı diye insanları provoke ediyorlar. Neye karşı oldukları da belli değil. Ortada bir gerçek var. İnsanlar ölüyor. Aşı olmak zorundayız. Doktorların yüzde 98’i aşı olunması tavsiyesinde bulunuyor. Doktorların sadece yüzde 2’si aşı karşıtı.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 02:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER