BOLU'DA KADININ EMEĞİ SOKAĞA SAÇILDI!

Bolu’nun en işlek caddelerinden biri olan İzzet Baysal Caddesi’nde yöresel ürün satmak isteyen H.E. isimli 75 yaşındaki bir kadın, Bolu Belediyesi zabıta ekiplerinin kendisini engellemesi üzerine ağlayarak tepki gösterdi.

BOLU'DA KADININ EMEĞİ SOKAĞA SAÇILDI!

Bolu Belediyesi tarafından Pazar yeri ve Merkez Taksi Durağı’nda satış yapmasına izin verildiği belirtilen H.E. isimli kadın, iddiaya göre İzzet Baysal Caddesi’nde satış yapmak istedi.

Köyden getirdiği 5 kovalık ahududuyu satmak için İzzet Baysal Caddesi’ne gelen H.E., ile zabıta ekipleri arasından arbede yaşandı.

H.E. ile ekipler arasında çıkan arbedede 5 kovalık ahududu yere saçıldı. Zabıta ekipleri tarafından darp edilerek zabıta aracına bindirilmeye çalışıldığını iddia eden H.E. duruma tepki gösterirken gözyaşlarına boğuldu.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yayımlayan Bolu Belediyesi, vatandaşların şikayeti üzerine zabıta ekiplerinin İzzet Baysal Caddesi’nde izinsiz ve yasal olmayan şekilde satış yapan satıcılara yönelik denetim gerçekleştirdiğini belirtti.

Açıklamada, denetim sırasında tezgah açan H.E.'in kendi eliyle plastik kovaya yaptığı fiziki müdahale ile ahududuları döktüğü, zabıta ekiplerinin müdahalesinin olmadığı öne sürüldü.

H.E. hakkında daha önce çok sayıda tutanak tutulduğu belirtilen açıklamada, “Olaydan sadece bir gün önce Zabıta Müdürlüğüne gelerek, kendisinin diğer satıcılardan farklı olarak ayrıcalık tanınmasını istemiş, ilgili personelimiz ise kendisine böyle bir izin vermeleri halinde diğer satıcıların da aynı taleple geleceğini ve bunun mümkün olmayacağını söylemiş ve kendisine satış yapması için Pazar yeri ve Merkez Taksi Durağı yanından yer göstermiştir” denildi.

Ancak H.E.’in iki farklı yer gösterilmesine rağmen İzzet Baysal Caddesi’nde izinsiz satış yaptığı, 11 Eylül 2022 tarihinde görevli zabıta personellerine beddua içerikli söylemler söylediği, kimlik ibraz etmediği ve bedeni direnç gösterme eyleminde bulunduğu, bunlara karşı zabıta personellerinin hiçbir karşılık vermediği emniyetin resmi tutanaklarında kayıt altına alındığı kaydedildi.

Ayrıca H.E. tarafından görevli zabıta görevlilerine bıçak çekildiği ve polis tarafından bıçağına el konulduğunu ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2022, 01:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER