BOLU'DA SAĞLIK MESLEK ÖRGÜTLERİNDEN ‘BEYAZ MİTİNG’ ÇAĞRISI

Bolu'da sağlık emek meslek örgütleri 29 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştirilecek olan “Emek Bizim Söz Bizim, Sağlık Hepimizin, Beyaz Mitingi” öncesinde yazılı bir açıklamada bulundu.

BOLU'DA SAĞLIK MESLEK ÖRGÜTLERİNDEN ‘BEYAZ MİTİNG’ ÇAĞRISI

Sağlık alanında yaşanan krize, sağlık emekçileri ve halkın yaşadığı sorunlara karşı 29 Mayıs Pazar Günü Ankara'da Beyaz Miting düzenlenecek.

Sağlık emek ve meslek örgütlerinin ‘Emek Bizim Söz Bizim Sağlık Hepimizin’ şiarıyla 29 Mayıs’ta Ankara’da düzenleyecekleri Beyaz Mitinge Bolu'dan katılım çağrısı yapıldı.

SES Bolu Şubesi tarafından paylaşılan çağrı metninde, uzun süredir sağlıkta yürütülen mücadele sonrası çeşitli vaatlerde bulunan iktidarın bu vaatlerinin hiçbirini yerine getirmediği belirtildi.

Sağlık hizmetlerinin ertelenmesi ve sağlıksızlık üreten bu sağlık sisteminin bugün toplumun sağlığa erişiminde çok ciddi sorunlar yarattığına dikkat çekilen açıklamada, "Evlerde oluşan sanal kuyruklar, aylarca sonrasına alınabilen randevular, gittikçe artan kalemlerle cepten ödemeler, kamusal sağlık hizmetlerini tüketen düzenlemeler ile özel hastanelere teşvik, sağlıkta eşitsizlik tüm topluma “artık yeter” dedirtmiştir.“Haklarımızı alana kadar mücadeleyi daha da yükselteceğiz” demiştik, sözümüzün arkasında duracağız" denildi.

"Biz işyerlerinde yaşam için, sağlık için verdiğimiz emeği o gün tüm haklarımız için, toplumun sağlık ve sosyal hizmet hakkı için yan yana getirecek, mücadelemizi büyüteceğiz" denilen açıklamaının devamı şöyle:

"Biliyoruz, dönüştürme gücümüz var. Haklarımızı alana kadar, her canlı nitelikli ve sağlıklı bir yaşama erişene kadar mücadeleye devam. Buradan topluma da çağrımızdır, gelin hep birlikte sağlığımıza, yaşamlarımıza sahip çıkalım. Taleplerimiz sizin için, hepimiz için.Ankara’da yapacağımız mitinge Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri( SES)Sendikası Bolu Şubesi ve Bolu-Düzce Tabip odası ile birlikte ilimizden 08.30 da Kızılay otoparkı karşısından hareket edeceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER