BOLU'DA "TÜRKİYE NEREYE?" PANELİ DÜZENLENECEK

Medya 14 Gazetesi, Birgün Gazetesi yazarı Ozan Gündoğdu, SOL Haber Portalı Fatih Yaşlı ve Evrensel Gazetesi yazarı Bülent Falakoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Türkiye Nereye?” başlığıyla Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde 1 Nisan Cuma Günü Saat 18.30’da panel düzenleyecek.

BOLU'DA "TÜRKİYE NEREYE?" PANELİ DÜZENLENECEK

Medya 14 Gazetesi, yoksulluk, işsilik, pahalılık, zam, enflasyon ve savaşın gölgesinde Türkiye’nin konumunun değerlendirileceği bir panel düzenliyor.

Birgün Gazetesi yazarı Ozan Gündoğdu, SOL Haber Portalı yazarı Fatih Yaşlı ve Evrensel Gazetesi yazarı Bülent Falakoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Türkiye Nereye?” başlıklı panel Bolu Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı Gezici’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan panel 1 Nisan Cuma Günü Saat 18.30’da başlayacak.

Panele, tüm Bolu halkı davetlidir.


OZAN GÜNDOĞDU
22 Şubat 1989’da İzmir’de doğdu. 2007 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde 8 yıl sürecek lisans eğitimine başladı. Bu süre içinde dönemin muhalif öğrenci hareketinin içinde bulundu. 2011 yılında Hopa Davası olarak bilinen Metin Lokumcu’nun öldürülmesinin ardından muhalif öğrencilere dönük yapılan operasyonda tutuklandı, 7 ay cezaevinde kaldı. Aynı dönemde çeşitli dergilerde yazılar yazmaya başladı. Notabene Yayınlarından 2011 yılında çıkan ve gençlik mücadelelerini konu alan “Gerçek, Yıkıcı, Yaratıcı” adlı kitaba ‘Türkiye’de öğrenci hareketinin krizleri ve imkanları’ başlıklı yazıyla katkı sundu. 2014 yılından itibaren 3 yıl boyunca çeşitli eğitim kurumlarında makroekonomi ve maliye dersleri verdi.

Aktif gazetecilik hayatına 2018 yılında BirGün Gazetesi’nde ekonomi editörü olarak başladı. Bu alanda özellikle enerji ve inşaat sektörünün iktidarla kurduğu ilişki üzerine yoğunlaştı. Bunun yanı sıra Türkiye’deki İslamcı akımlar hakkında haftalık BirGün Pazar ekinde yazıları ve röportajları yayınlandı. 2020 yılında Türkiye’de tarımın durumunu konu edinen ‘Muhtaç’ adlı belgeselin yapım ekibinde yer aldı. Belgesel Altın Portakal’a aday gösterildi. Halk Tv’de ise hafta içi her gün yayınlanan Neden Sonuç programında Seda Selek ve Mehmet Tezkan’a eşlik etmektedir.


FATİH YAŞLI
1979 yılında Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Maliye Bölümü'nde 2001 yılında tamamladı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde yüksek lisansını siyaset bilimi alanında tamamladıktan sonra 2004-2008 yılları arasında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde doktora yaptı. Ardından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde çalışmaya başladı.

Halen bu üniversitede yardımcı doçent olarak çalışmaktadır. Felsefelogos, Bilim ve Gelecek, Birikim, Birgün, Radikal 2 gibi dergi ve gazetelerde çok sayıda yazı ve makale kaleme aldı. Yaşlı, halen soL gazetesinde haftalık yazılar yazmaktadır.


BÜLENT FALAKOĞLU
1974 Rize doğumlu olan Bülent Falakaoğlu, ilk, orta ve lise öğretimini memleketi olan Rize’nin Fındıklı ilçesinde aldı.Lisans eğitimi Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı.Yüksek Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Kalkınma Kürsüsünde alan Falakaoğlu, tezini 1980 sonrası yapısal uyum programlarının tarımsal dönüşüme etkisi üzerine verdi. Bu alandaki birikimlerini 2000-2008 yılları arasında yer aldığı Türkiye Üretici Köylüler Sendikası’nın yayın kurulunda paylaştı.

Gazeteciliğe adımını öğrenci olduğu yıllarda kampus muhabirliğiyle atan Falakaoğlu, 1997 yılından beri çalıştığı Evrensel gazetesinde, muhabirlikten editörlüğe birçok farklı görevler aldı.2008-2012 yılları arasında Hayat Televizyonu’nda ‘ekopolitik’ adlı ekonomi programını sunan Falakaoğlu, yurt çapında sendikalar, partiler ve yöre derneklerinin düzenlediği pek çok panelde konuşmacı olarak yer aldı.

Birçok yayın organında tarım, ekonomik kriz, bölgesel savaşların ekonomi politiği üzerine yazıları yayımlanmış olan Falakaoğlu, halen Ekonomi Editörlüğü görevini sürdürmekte olduğu Evrensel gazetesinde politik ekonomi üzerine köşe yazıları yazmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2022, 02:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER