BOLU'DA YABANCI DÜŞMANLIĞI 'MEYVE' VERMEYE BAŞLADI!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yabancılara ilişkin ayrımcı uygulamaları meyve vermeye başladı. Sağlık Mahallesi’nde bulunan bir apartmanda 1 buçuk yıldır yaşayan Iraklı bir aile, apartman yöneticisi ve sakinleri tarafından binadan çıkartılma kararı ile karşı karşıya kaldı.

BOLU'DA YABANCI DÜŞMANLIĞI 'MEYVE' VERMEYE BAŞLADI!

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın şehirde yaşayan "yabancı uyrukluların" su ve katı atık ücretlerine 10 kat zam yapılması kararı, binlerce kişi tarafından tepki çekerken, bir takım çevrelerce destek aldı. Özcan'ın ülke gündemine bomba gibi düşen açıklamaları sakin kentin sessizliğini olumsuz etiklerken, tepki çeken uygulaması ise meyve vermeye başladı.

IRAKLI AİLE,1 BUÇUK YILDIR AYNI APARTMANDA YAŞIYOR
Bolu’nun Sağlık Mahallesi’nde 1 buçuk yıldır Değercan Apartmanı’nın 5. katında yaşayan 3 çocuklu Iraklı bir aile, gürültü yaptıkları, bina sakinlerini rahatsız ettikleri ve bina temizliğine özen göstermedikleri iddiası ile apartmandan çıkartılmak istendi.

AİLE, 45 GÜN İÇİNDE TAHLİYE EDİLECEK
8 dairenin olduğu binada, 7 Ağustos tarihinde apartmanın sorunlarını çözmek amacıyla toplantı yapıldı. Toplantıda 8 kararın alındığı öğrenilirken alınan kararlardan biri ise şöyle: ‘apartmanda yaşayan yabancı uyrukluların 45 gün içinde tahliye edilmesi.’

“ELEKTRİK İŞLERİNİ YAPIP ÜCRET ALMAZDIM”
Karara tepki gösteren ve  elektrikçilik yapan 3 çocuk babası Hüseyin Kerim ise, mülteci olmadığını, resmi izinle Türkiye’de olduğunu ifade ettikten sonra şunları söyledi: "Irak'ta devlet yoktu. Can güvenliği garantimiz de olmadı. Ben de çocuklarımla komşu ülke Türkiye'ye geldim. Komşularımla aramda sorunlar yoktu. Hatta elektrik işlerini komşuluk hukuku nedeniyle ben yapar ücret de almazdım. Toplanıp beni eşim ve çocuklarımla kovmak istemişler. Artık ben de daha fazla burada kalmak istemiyorum. Adım Iraklıya çıktı. Oysa benim bir ismim var: Hüseyin Muhammed."

Toplantı sonrasında alınan karar doğrultusunda apartman yönetimi tarafından binanın girişine yabancı uyruklulara dairelerin kiraya verilmemesi yönünde talimat yazısı asıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 04:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER