BOLU'DA YABANCILARA DOLARLA SU VERİLECEK!NİKAH DA 100 BİN LİRA!

Bolu Belediyesi meclis üyeleri tarafından yabancılardan su ücretlerinin dolar kuru üzerinden alınması ve yabancıların nikah ücretlerinin 100 bin olmasına karar verildi.

BOLU'DA YABANCILARA DOLARLA SU VERİLECEK!NİKAH DA 100 BİN LİRA!

Bolu Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Tanju Özcan başkanlığında gerçekleşen toplantıda, kentteki yabancı uyruklulara yönelik su fiyatlarının dolar kuru üzerinden tahsil edilmesi ve yabancıların nikah ücretlerinin ise 100 bin TL olmasını içeren maddelerin de olduğu tarifeler meclise sunuldu. Oylamada AKP ve MHP'li meclis üyeleri red oyu verirken, 2 CHP'li meclis üyesi çekimser oy verdi. Diğer CHP'li ve İYİ Partili meclis üyeleri ise evet oyu verdi.

Mecliste oy çokluğuyla kabul edilen karara göre kentte yaşayan ve mekanik sayaç kullanan Türk vatandaşlarından su ücretinin metreküpüne 2,5 TL tahsil edilecekken, yabancılardan ise tahsilat 2,5 dolar olarak yapılacak. Ayrıca dijital sayaç kullanan Türk vatandaşı suyun metreküpü için 4,5 TL ödeyecekken, yabancılar ise 4,5 dolarlık ücret ödeyecek. Bunun yanı sıra yabancıların, Bolu Belediyesine nikah için başvurması halinde ise nikah ücreti olarak 100 bin TL istenecek.

Yabancılara su ücretlerinin dolar kuru üzerinden fiyatlandırılmasıyla ilgili de konuşan Başkan Özcan, "Bu 4658 sayılı yasa kapsamında Türkiye´de oturma izni almış olan yabancıların su fiyatının 2,5 dolar üzerinden hesaplanarak tahsil edilmesiyle ilgili bir konu. Bu tüm yabancıları kapsamıyor. 4658 sayılı yasa kapsamında oturma izni almış olanları kapsıyor." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2021, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER