BOLU'DA YAKLAŞIK 50 MİLYON LİRALIK KAÇAK SU KULLANILMIŞ!

Bolu’da yapılan inşaatlarda kaçak su kullanıldığını ifade eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, müteahhitlere seslenerek “Sessizce gelsinler belediyeye dilekçelerini versinler. Yoksa ben bu çalışma bittikten sonra çarşaf çarşaf ifşa ederim” dedi.

BOLU'DA YAKLAŞIK 50 MİLYON LİRALIK KAÇAK SU KULLANILMIŞ!

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’da son 5 yılda yapılan inşaatlarda yaklaşık 50 milyon liraya kaçak su kullanıldığını açıklayarak müteahhitlere belediyeye dilekçe vermesi konusunda çağrıda bulundu.

“BÜYÜK BİR SU KAÇAKÇILIĞI OLMUŞ”
Bolu Belediye Başkanı Özcan, son 5 yılda Bolu’da yapılan inşaatlarda kaçak su kullanıldığını açıkladı. Kaçak su kullanan müteahhitlerin tespit edildiğini ifade eden Özcan, “İnşaat olayından dolayı maalesef büyük bir su kaçakçılığı olmuş. Açık olarak söylüyorum bunu. Bütün müteahhitleri bunlara dahil etmiyorum. Örnek olarak veriyorum, 61 metreküp su almış bir daha uğramamış iki blok yapmış. 8 metreküp su almış apartman yapmış. En insaflı olanı 46 metreküp su almış. Ben burada müteahhitlere şu çağrıda bulunuyorum. Yapanlar kendilerini biliyor. Biz işlem yapmadan siz gelin belediyeye müracaat edin” diye konuştu.

“MEKANİĞE DÖDÜĞÜMÜZDE EN AZINDAN BİR AY ÇALABİLİRLER!”
Su saatleri çalınan inşaatların müteahhitlerinin tutanak tutmadığını vurgulayan CHP’li Özcan, “5 metreküp su almış iskanı verirken saat nerde diye soran bile olmamış. 5 metreküp su ile inşaat yapılır mı? Bazıları saati bozmuş. Sonra çalındı demiş, tutanak bile tutmamışlar. İnşaat için belki 500 metreküp su kullanılmış ama sen 5 metreküp su almışsın. Son 10 yıllık kayıtlarda son 5 yılı çıkartıyorum. Ama tahminim 50 milyon liraya yakın su kaybımız var. Bu isimler bana kendini açıklatmasınlar. Zorda kalırsam açıklarım ama mahcup olurlar. O yüzden sessizce gelsinler belediyeye dilekçelerini versinler. Yoksa ben bu çalışma bittikten sonra ifşa ederim. Çünkü elektrik hırsızlığı ile su hırsızlığı arasında hiçbir fark yok. Bundan sonra mekaniğe döndüğümüzde en azından bir ay çalabilir çalmak isteyen. Jeoloji mühendislerimizi de uyarıyorum. Ben buradan uyarımı yapıyorum. Ben açıklamadan kendileri gelsin güzelce bu işi tatlıya bağlasınlar. Yoksa bu işte her şeyi göze aldım” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER