BOLU'DA YUVA KÖYÜ'NDE ZEHİRLENMELER DEVAM EDİYOR

Bolu'da 1 kişinin hayatını kaybettiği, 144 kişinin de kanlı ishal nedeniyle hastaneye başvurduğu Yuva Köyü'nde, 50 gün sonra 2 kişi daha kanlı ishal ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvururken zehirlenmelerin nedeni hala tespit edilemedi.

BOLU'DA YUVA KÖYÜ'NDE ZEHİRLENMELER DEVAM EDİYOR

Bolu merkeze bağlı Yuva Köyü'nde Kurban Bayramı'nın son gününde başlamak üzere çoğu çocuklarda karın ağrısı, mide bulantısı ve kanlı ishal görüldü.

Hastaneye aralıklarla götürülen çocuklar ve yetişkinlerin ilk belirlemelere göre sudan zehirlendiği tespit edildi. Tetkikler sonucu çocuklarda bağırsak enfeksiyonu görüldü, bazı hastalarda ishal nedeniyle böbrek yetmezliği başladı. Durumu ağırlaşan hastalar, başka şehirlerdeki hastanelere götürüldü.

Vaka sayılarının artmasıyla son açıklamaya göre 144 kişi, hastanelere başvurdu. Hastaneye kaldırılan 1 kişi de yaşamını yitirdi.Hastanede 1’i yoğun bakımda olmak üzere 9 hastanın tedavisi devam ederken, 50 gün sonra biri dün ve diğeri bu sabah olmak üzere 2 kişi daha benzer belirtilerle hastaneye başvurdu. Hastalardan birinin köyde oturmadığı ancak Kurban Bayramı’nda köye geldiği, diğerinin ise daha önce hastalanıp taburcu olduğu öğrenildi.

Vakaların köydeki zehirlenmelerle ilgili olup olmadığının belirlenmesi için yeniden inceleme başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2022, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
M.Dedevelioğlu
M.Dedevelioğlu - 1 yıl Önce

Anlaşılması güç durum.neyle zehirlendikleri daha derin araştırılmalı.

SIRADAKİ HABER