BOLU DAĞI ULAŞIMA KAPATILDI!İNSANLAR MAHSUR KALDI!

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "İstanbul Ankara TEM ve Devlet Yolu, Gerede Düzce arası kesim yoğun kar yağışı nedeniyle, güvenli trafik akışı sağlanana kadar, tüm araç geçişlerine kapatılmıştır" denildi. Açıklamalara sosyal medya hesaplarından yanıt veren kullanıcılar, Bolu Dağı geçişinde saatlerdir mahsur kaldıklarını ve herhangi bir yardımın yapılmadığını ifade etti.

BOLU DAĞI ULAŞIMA KAPATILDI!İNSANLAR MAHSUR KALDI!

Bolu'da geçtiğimiz haftadan itibaren etkili olan kar yağışı şiddetini artırarak devam ediyor. Kar yağışının etkili olduğu yollarda kar küreme ve tuzlama araçları yolları açık tutabilmek için aralıksız olarak kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor.

Yoğun kar yağışı sebebiyle sürücülerin zor anlar yaşadığı D-100 karayolu Bolu Dağı güzergahının İstanbul ve Ankara yönleri tüm araçların geçişine kapatıldı.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Anadolu Otoyolu Bolu Dağı geçişi TIR trafiğine kapatılmıştır. Devlet Yolu Bolu Dağı Geçişi ise tüm araçlar için trafiğe kapatılmıştır” denildi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bolu Valisi Ahmet Ümit ise, "Olumsuz hava koşulları sebebiyle 24-25 Ocak 2022 günlerinde il genelinde:Özel Eğt. ve Rehabilitasyon ve Halk Eğt. Merkzl.deki, Kreş ve Gündüz Bakım Evlerindeki faaliyetlere ara verilmesi,Engelli ve hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları, uygun görülmüştür" ifadelerine yer verdi.

Vali Ümit'in paylaşımına yorum yapan kullanıcılar, Bolu Dağı geçişinde mahsur kaldığını ve herhangi bir yerden bilgi alamadıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER