BOLU EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU 10 EKİM KATLİAMI ANMA PROGRAMINI AÇIKLADI

Ankara’da 2015’teki Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi öncesinde IŞİD tarafından gerçekleştirilen kanlı saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlar Bolu’da anılacak.

BOLU EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU 10 EKİM KATLİAMI ANMA PROGRAMINI AÇIKLADI

IŞİD üyesi iki canlı bombanın hedef aldığı 10 Ekim Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’nin üzerinden 7 yıl geçti. Katliamın 7'incı yılında öldürülen 103 kişi Bolu Emek ve Demokrasi Platformu tarafından düzenlenecek etkinliklerle anılacak.

Platform tarafından yapılan açıklamada “Ülke tarihinin en büyük kitle katliamında kaybettiğimiz tüm arkadaşlarımız için düzenleyeceğimiz etkinliklere, barış, emek ve demokrasi mücadelesine ses olabilmek için tüm Bolu Halkını bekliyoruz.” denildi.

Katliamın 7. Yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında Bolu Emek ve Demokrasi Platformu tarafından 10 Ekim Pazartesi günü saat 18.00’de Kardelen Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirilecek. Ayrıca aynı gün saat 19.00’da Eğitim-Sen Bolu Şube binasında yazar Zafer AYDIN’ın katılımıyla "Emek, Demokrasi ve Barış Mücadelesi" başlıklı bir söyleşi düzenlenecek.

NE OLMUŞTU?

7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında ülkeye egemen hale getirilmeye çalışılan şiddet ve korku iklimine karşı DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla, barışı, demokrasiyi ve emeğin haklarını savunmak için on binlerce yurttaşın bir araya geldiği “Emek Barış ve Demokrasi Mitingi”nde IŞİD üyesi iki canlı bomba tarafından gerçekleştirilen kanlı saldırı sonucunda 103 yurttaşımız hayatını kaybetmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER